українська російська англійська
Укрзалізниця вперше отримала міжнародні кредитні рейтинги двох найбільших міжнародних агентств
12.11.2012 | 17:34
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У 2012 році Укрзалізниця вперше з часу свого створення отримала міжнародні кредитні рейтинги двох найбільших міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings і Standard & Poor's Ratings Services. Таким чином, цього року Укрзалізниця отримала позитивну рейтингову оцінку двох провідних світових агентств, що створює сприятливі умови для залучення зовнішніх фінансових інвестицій.

Агентство Fitch Ratings присвоїло Укрзалізниці довгостроковий рейтинг «В-» з прогнозом стабільний, а Standard & Poor's – довгостроковий корпоративний кредитний рейтинг «В-» з прогнозом позитивний.

Довгострокові кредитні рейтинги оцінюють здатність емітента своєчасно виконувати свої боргові зобов'язання. Присвоєння Укрзалізниці рейтингу «В-» означає, що обидва міжнародні кредитні агентства визнали її як надійного платоспроможного емітента.

Міжнародні рейтингові агентства також вказали сприятливий прогноз зміни рейтингу Укрзалізниці у найближчий час. Прогноз зміни рейтингу Fitch Ratings визначило як «стабільний», а Standard & Poor's – як «позитивний», що вказує на реальну можливість підвищення рейтингу.

Відповідно до міжнародної практики міжнародні кредитні рейтинги необхідно отримувати для залучення запозичень з ринків зовнішніх капіталів, а також на виконання вимог Програми з реформування залізничної галузі.

Для отримання кредитних рейтингів двох найбільших міжнародних рейтингових агентств Укрзалізницею була проведена значна робота. Зокрема, Укрзалізниця складає з 2007 року фінансову звітність за міжнародними стандартами. Так, за 2009-2011 роки така звітність не містить жодної кваліфікації, тобто міжнародні аудитори з «великої четвірки» підтвердили, що звітність є прозорою, достовірною і повністю відповідає вимогам міжнародних стандартів фінансової звітності.

Наявність міжнародних кредитних рейтингів є однією з основних вимог інвесторів при реалізації схеми боргових інструментів, а також ефективною і визнаною оцінкою ризику кредитування. Це служить важливим сигналом для учасників міжнародного фінансового ринку, забезпечує надійний інвестиційний клімат для інвесторів по майбутніх запозиченнях, є більш об’єктивним орієнтиром кредитоспроможності і важливим інструментом для моніторингу власних активів на предмет кредитних ризиків.

При присвоєнні відповідного рейтингу міжнародні агентства звертали увагу на реальну можливість Укрзалізниці, у разі необхідності, отримувати підтримку від держави.

Довідково

Fitch Ratingsодне з трьох провідних міжнародних  рейтингових агентств. Агентство оцінює кредитний рейтинг позичальників у більш ніж 150 країнах світу, здійснює дослідження і аналіз комерційних та державних організацій.

Standard & Poor's або S&Pдочірня компанія корпорації McGraw-Hill, що займається аналітичними дослідженнями фінансового ринку. Компанія Standard & Poor's належить до трійки найвпливовіших міжнародних рейтингових агентств.

 

версія для друку