українська російська англійська
Мінінфраструктури пропонує знизити у 2013 році тарифи на певні роботи в портах
12.11.2012 | 17:43
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України пропонує ввести знижки до граничних акордних ставок плати за виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з транзитними вантажами в портах України на 2013 рік. Їх розмір коливатиметься від 17% до 50%. Відповідний проект наказу Мінінфраструктури виноситься на публічне громадське обговорення.

Так, наприклад, при навантаженні-розвантаженні в портах України універсальних контейнерів, що переміщуються транзитом та під час зберігання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю, надаватиметься знижка в розмірі 50% від граничної акордної ставки плати, передбаченої за виконання зазначених робіт. Обробка транзитних вантажів в Одеському порту, зокрема зерна та насіння навалом, руди металевої, цукру-сирцю, чавуну у чушках та чорних металів не в роботі здійснюватиметься із застосуванням знижки в розмірі 30%. Знижка в розмірі 25% встановлюватиметься для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт з вугіллям навалом та рудою металевою в порту «Южний», тощо.

При цьому фахівці Міністерства здійснюватимуть моніторинг та аналіз економічної ефективності застосування портами знижок, за результатами якого розміри знижок можуть корегуватися.

Варто наголосити, що практика надання відповідних знижок реалізується Мінінфраструктури (Мінтрансзв’язку) вже понад 7 років та позитивно впливає на закріплення позиції України як транзитної держави на ринку транспортних послуг. Така гнучка тарифна політика дає можливість зберегти існуючі та залучити нові транзитні вантажопотоки до вітчизняних портів, збільшити їх доходи та відповідно надходження до Державного бюджету України.

Так, наприклад, аналіз ефективності застосування знижок показує, що за перше півріччя 2012 року вдалося залучити додатково 6,1 млн. тонн транзитних вантажів, на які була надана знижка.

Проект акта з запропонованими розмірами знижок на наступний рік підготовлено Мінінфраструктури на підставі впровадженого на постійній основі моніторингу ефективності застосування знижок до граничних акордних ставок на переробку транзитних вантажів, фінансово-економічного аналізу роботи портів у поточному році, а також пропозицій портів щодо необхідності застосування знижок у 2013 році з наданням відповідних економічних обґрунтувань.

Зауваження та пропозиції до проекту акта слід надсилати на адреси:

Департамент державної політики в галузі морського та річкового транспорту, 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; konik@mtu.gov.ua.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування проекту наказу у письмовому та /або електронному вигляді.

 

 

версія для друку