українська російська англійська
Українські та російські правоохоронці обговорили питання профілактики дитячої злочинності
12.11.2012 | 18:24
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Про співробітництво у сфері профілактики правопорушень серед неповнолітніх говорили сьогодні під час зустрічі начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка з делегацією МВС Російської Федерації.

Основними напрямками діяльності кримінальної міліції у справах дітей є організація та проведення профілактичної роботи щодо попередження негативних явищ серед дітей, виявлення та притягнення до відповідальності дорослих осіб, які вчиняють стосовно неповнолітніх протиправні дії, розкриття злочинів, вчинених неповнолітніми та відносно них, а також розшук дітей, що зникли безвісти, самовільно залишили сім'ю чи навчально-виховні заклади, - розповів Олексій Лазаренко.

Управління кримінальної міліції у справах дітей складається з трьох відділів: організаційно-аналітичної роботи та нормативного забезпечення, протидії дитячій злочинності та розшуку дітей, профілактики правопорушень серед дітей.

У своїй діяльності підрозділи кримінальної міліції у справах дітей керуються Конституцією України, Законами України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх», «Про оперативно-розшукову діяльність», ,»Про охорону дитинства», «Про освіту» та «Про попередження насильства в сім’ї».

Також, за словами Олексія Лазаренка, підрозділ тісно взаємодіє з міністерствами, центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями. У той же час кримінальною міліцією у справах дітей налагоджена тісна взаємодія з органами виконавчої влади щодо своєчасного виявлення неблагополучних сімей, у яких проживають діти, та профілактики правопорушень, які вони скоюють, або ж стосовно них.

В Управлінні та його структурних підрозділах у складі обласних ГУМВС-УМВС працює понад 3 тисячі співробітників. Середньостатистичне навантаження на одного працівника служби складає від 3 до 3,5 тис. дітей у містах та близько 4 тисяч у сільській місцевості.

Розповів Олексій Лазаренко російським гостям і про трирівневу модель попередження правопорушень серед дітей. Первинна являє собою профілактику, що проводиться у навчальних закладах, вторинна здійснюється стосовно дітей з девіантною поведінкою, які вчинили адміністративні правопорушення, іншими протиправними діями і третинна застосовується до підлітків, які вчинили злочини.

Іноземні колеги почули багато цікавого про загальнодержавні оперативно-профілактичні заходи. Це такі як «Ялинка», що проводяться під час новорічних та різдвяних свят; на час весняних шкільних канікул – «Канікули»; з метою виявлення та вилучення з вулиць безпритульних і бездомних дітей «Діти вулиць»; на час літніх канікул – «Літо – 2012»; у вересні – «Урок» для виявлення дітей, які не приступили до навчання, а на час осінніх канікул – «Канікули».

- Щорічно, навесні, з метою попередження всіх форм насильства, жорстокого поводження з дітьми проводяться профілактичні заходи з неблагополучними сім'ями, в яких проживають діти, - розповів начальник Управління. Для вихованців шкіл-інтернатів спільно з співробітниками синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України Священного Синоду Української Православної Церкви проводяться екскурсії в Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. А в м. Запоріжжя проводяться щорічно профілактичні заходи «Юний кінолог» для дітей, які перебувають на обліках в ОВС.

Окремим напрямком діяльності підрозділу є розшук тих неповнолітніх, які залишили місце проживання або навчання. З метою більш ефективного проведення розшуку дітей МВС України взаємодіє із засобами масової інформації.

Зупинився Олексій Лазаренко і на приймальниках-розподільниках для дітей. - У складі кримінальної міліції у справах дітей діють приймальники-розподільники для дітей. На сьогоднішній день у 19 регіонах України функціонує 21 такий заклад, - повідомив правоохоронець.

- Майбутнє цивілізованої держави неможливо уявити без впровадження сучасних технологій та інноваційних проектів, - підкреслив Олексій Лазаренко. З цією метою на базі підрозділів кримінальної міліції у справах дітей в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також в Управліннях на залізничному транспорті були створені так звані «Зелені кімнати». Їх завдання – сприяти як найшвидшій реабілітації підлітка, який скоїв злочин або став його жертвою, та реінтеграції його в суспільство.

Загалом зустріч набула форми живого діалогу, під час якого гості ставили питання та отримували вичерпні відповіді. Зокрема, російських колег цікавила система обліку правопорушень серед неповнолітніх, середньостатистичне навантаження на одного працівника служби та законодавство у цій сфері.

Насамкінець переговорів російські гості подякували українським правоохоронцям за можливість проведення зустрічі та висловили сподівання, що їхня співпраця й надалі буде такою ж плідною.

версія для друку