українська російська англійська
На Буковині вакцинували 110 тис. голів свиней проти класичної чуми
13.11.2012 | 09:35
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

У Чернівецькій області за 10 місяців поточного року працівники державної ветеринарної медицини провели понад 230 перевірок з метою недопущення ввезення на територію області збудника африканської чуми свиней. Окрім того, в області проведено вакцинацію 110 тисяч голів свиней проти класичної чуми, що на 10 тисяч голів більше від запланованого.

В області забезпечено епізоотичне благополуччя тварин щодо таких інфекційних захворювань, як туберкульоз, лейкоз, сибірка, лептоспіроз тощо. Для недопущення ввезення до Чернівецької області збудника АЧС з початку року проведено понад 230 перевірок, складено понад 40 письмових попереджень, 22 особи притягнуті до адміністративної відповідальності. Окрім того, проведено вакцинацію 110 тисяч голів свиней проти класичної чуми свиней за плану 100 тисяч.

Упродовж 15 років у Чернівецькій області не було зареєстровано жодного випадку туберкульозу великої рогатої худоби. Щодо лейкозу, то виявлено лише поодинокі випадки цього захворювання в індивідуальних господарствах. Однак, упродовж січня-жовтня було зареєстровано 10 фактів захворювання тварин на сказ. Наразі організовано епізоотичні розслідування та проведено відповідні заходи для ліквідації хвороби.

версія для друку