українська російська англійська
Органи Антимонопольного комітету досліджують 164 ринки
13.11.2012 | 10:14
Прес-служба Антимонопольного комітету

Органи Антимонопольного комітету досліджують 164 ринки. Про це повідомив Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко під час III Форуму з питань конкуренції.

Пріоритетними напрямками роботи Комітету є проведення досліджень, спрямованих на виявлення та вирішення найбільш чутливих для населення проблем.

Зокрема, як зазначив Василь Цушко, це стосується ринків продуктів харчування, лікарських засобів, медичних, адміністративних та ритуальних послуг тощо.

Як підкреслив державний уповноважений Комітету Микола Бараш, дослідження ринків здійснюється системою органів Комітету із залученням експертів, науковців та фахівців органів державної влади.

Заступник Голови Комітету Федір Влад повідомив, що за 9 місяців 2012 року до Комітету надійшло понад 4 тис. заяв про порушення конкурентного законодавства, що на 36% більше, ніж у минулому році.

За результатами проведених перевірок Комітет порушив 507 справ та надав 190 рекомендацій з метою припинення дій, що містять ознаки порушень конкурентного законодавства.

Крім того, Комітет порушив понад 2 тис. справ за результатами аналізу інформації про стан ринків.

За вказаний період припинено понад 4 тис. порушень конкурентного законодавства. Найбільше порушень виявлено на ринках: ЖКГ, АПК, ПЕК та в сфері охорони здоров’я.

Разом з цим, на сьогодні Комітет здійснює заходи щодо покращення та вдосконалення своєї роботи. Зокрема, супроводжується у Верховній Раді України законопроект про державну допомогу суб’єктам господарювання, з  метою нормативного врегулювання порядку накладання штрафів розробляється відповідна методика їх розрахунку, удосконалюється процедура проведення експертизи під час контролю за дотриманням вимог конкурентного законодавства.

Важливу роль для розвитку економіки держави має розробка Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2013-2023 рр.

Основними завдання цієї Програми є закріплення завдань органів влади щодо розвитку конкуренції, підвищення ефективності державного регулювання в сфері ринкових відносин; конкретизація принципів та підходів щодо розвитку конкурентних ринків, максимальне стимулювання розвитку ефективної конкуренції.

IІІ Форум України з питань конкуренції відбувся 7-8 листопада 2012 року.

версія для друку