українська російська англійська
З початку року залізниці України залучили понад 1 млрд. грн. від розміщення облігацій
13.11.2012 | 11:24
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Протягом 10 місяців 2012 року Укрзалізниці вдалося залучити 1,08 млрд. грн. від розміщення облігацій. Це при тому, що загалом на українському фондовому ринку за три квартали поточного року було розміщено облігацій підприємств лише на 11,5 млрд. грн.

На фондовому ринку України залізницями України проводиться активна емісійна робота з метою залучення додаткових інвестицій, які необхідні для сталого розвитку залізничної галузі та вдосконалення існуючої інфраструктури.

Залучення позичкового капіталу шляхом емісії облігацій фінансисти Укрзалізниці вважають дієвим механізмом в умовах обмежених власних фінансових ресурсів залізниць України.

«Здійснені впродовж 2009-2012 років випуски облігацій з впевненістю можна назвати успішними, оскільки незважаючи на встановлені невисокі ставки відсоткового доходу (нижчі за середньоринкові) та значні об’єми емісії, в цілому випуски були легко поглинуті ринком», – зазначила начальник головного фінансово-економічного управління Укрзалізниці Тамара Рябчун.

Випуск облігацій 2011 року шести залізниць на загальну номінальну вартість 1,8 млрд. грн. був найбільшим серед усіх випусків корпоративних облігацій в Україні у 2011 році. Окрім того, залізниці успішно погасили облігації, випущені в 2009 році, на загальну номінальну вартість 753 млн. грн.

«Залізниці України працюють стабільно, своєчасно сплачують відсотковий дохід за залученими запозиченнями та повертають їх у встановлений час. Не відбувалось жодних прострочень зі сплати відсотків за облігаціями, які емітовані залізницями України, та порушень інших прав власників облігацій, що є ознакою надійності емітентів», – повідомила Тамара Рябчун.

Облігації, які випущені залізницями України, знаходяться в обігу та/або на стадії розміщення:

1.           Облігації з дохідністю 18% річних у гривні, а також HEDGE.на рівні 10% річних у доларах США строком обігу до 1 року на загальну номінальну вартість 2,43 млрд. грн.

2.           Облігації з дохідністю 14,5% річних у гривні строком обігу до 3 років на загальну номінальну вартість 1,5 млрд. грн.

3.           Облігації з дохідністю 19% річних у гривні строком обігу до 3 років та правом оферти через півтора року на загальну номінальну вартість 1 млрд. грн.

Відкрите публічне розміщення облігацій проводиться через фондові біржі: ПАТ «Фондова біржа ПФТС» та ПАТ «Фондова біржа «Перспектива». Андеррайтером випусків (торговець цінними паперами) обрано ТОВ «Спарта Капітал», з яким залізницями укладено відповідні договори. Відповідно до умов випусків власниками облігацій можуть бути і юридичні, і фізичні особи, резиденти та нерезиденти України.

«Вкладання коштів в облігації залізниць є надійним захистом заощаджень громадян України, в тому числі працівників залізничного транспорту, що в свою чергу надасть додаткову можливість отримувати стабільний  щомісячний дохід та зберегти заощадження від знецінення внаслідок валютних коливань», – зазначила начальник головного фінансово-економічного управління Укрзалізниці.

Довідково.

HEDGE – окрім основного відсоткового доходу у розмірі 18% річних, облігації забезпечують виплату додаткового купону HEDGE – частину відсоткового доходу, яка виплачується у разі її додатного значення у день погашення облігацій. Мінімальна валютна дохідність встановлена на рівні 10% річних у доларах США.

У 2012 році Укрзалізниця вперше з часу свого створення отримала позитивні міжнародні кредитні рейтинги двох найбільших міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings і Standard & Poor's Ratings Services. Довгострокові кредитні рейтинги оцінюють здатність емітента своєчасно виконувати свої боргові зобов'язання. Присвоєння Укрзалізниці рейтингу «В-» означає, що обидва міжнародні кредитні агентства визнали її, як надійного платоспроможного емітента.

версія для друку