українська російська англійська
В. Каськів: Танкери зі скрапленим природним газом для України будуть вільно проходити через Босфор
13.11.2012 | 12:23
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України отримало від експертів юридичний висновок щодо питання вільного проходу транспортних суден СПГ через Турецькі протоки (Босфор та Дарданелли). Американські юристи підтвердили, що вантажні судна, які доставлятимуть скраплений природний газ для українського LNG-терміналу, мають право проходити Босфорську протоку безперешкодно.

«Вантажні судна, що доставлятимуть скраплений природний газ для українського LNG-терміналу, мають право проходити Босфорську протоку безперешкодно», – повідомив Голова Держінвестпроекту України В. Каськів. – Такий висновок надали представники провідної американської юридичної кампанії Бейкер Боттс (Baker Botts)».

За його словами, експерти зробили висновок, що відповідно до Конвенції Монтре, яка регулює режим використання протоки торговельними судами, надається вільне право на прохід у турецьких протоках.

«У тексті документа зазначено, що відповідно до Конвенції Монтре про режим проток від 1936 року, танкери з ЗПГ мають право на повну свободу і судноплавство у Турецьких протоках, та зобов’язані сплачувати лише збори, затверджені відповідно до Конвенції, а також проходити санітарний огляд до входу в Турецькі протоки», – додав В. Каськів. Обмеження на прохід протокою, відповідно до міжнародного законодавства, може застосовуватись лише для військових кораблів, або якщо Туреччина перебуватиме у стані війни.

Незважаючи на те, що турецькі нормативні акти накладають певні обмеження на прохід LNG-танкерів турецькими протоками, такі обмеження стосуються безпеки судноплавства та захисту навколишнього середовища, та не мають перешкоджати проходу LNG-танкерів за нормальних обставин. Налагодження постачання ЗПГ Босфорською протокою необхідне для забезпечення сировиною терміналу ЗПГ, будівництво якого заплановано в Одеській області на узбережжі Чорного моря в рамках Національного проекту «LNG - Україна».   

Довідково

Baker Botts - лідер на міжнародному ринку газу і нафти, особливо, що стосується зрідженого природного газу.

За час свого існування Baker Botts уклала понад 150 угод щодо  зрідженого природного газу (понад 40 – за останні три роки). З 15 з них компанія надавала консультаційну підтримку з найбільш важливих питань цих угод. У тому числі, під час налагодження перших поставок ЗПГ у нові термінали в США, Китаї, Індії, Мексиці, Бразилії, Чилі, Пуерто-Ріко і Домініканській Республіці; проекти в Південній Америці; перший ЗПГ проект в Росії і Екваторіальній Гвінеї.

Крім того, Baker Botts було укладено угод на суму більше 500 млрд. дол. у сфері ЗПГ, зафрахтовано понад 70 ЗПГ суден (~ 25% світового флоту) і надано консультаційної допомоги 11 регазифікаційним плавзасобам.

 

 

версія для друку