українська російська англійська
Укрзалізниця відмовиться від бланків суворої звітності
13.11.2012 | 14:43
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

З розвитком технології продажу електронних проїзних документів на проїзд залізничним транспортом змінюються умови їх реалізації та правила оформлення, а також методи обліку та контролю. Про це під час інтерв’ю ЗМІ повідомив перший заступник начальника Головного пасажирського управління Укрзалізниці Ігор Бреус.

За його словами, уже найближчим часом, із внесенням змін до податкового законодавства, Укрзалізниця відмовиться від бланків суворої звітності, що дасть змогу щорічно економити не менше 50 млн. грн.

«Ми на шляху відмови від бланків суворої звітності, замовлення яких щорічно потребує додаткових витрат. Це стане можливим із введенням електронних проїзних документів», – зауважив Ігор Бреус.

За словами Ігоря Бреуса, для подальшого чіткого контролю факту проїзду пасажира в поїзді, для уникнення непорозумінь при оформленні та поверненні проїзних документів, посадці пасажира в поїзд, укладенні договору страхування потрібно скорегувати систему обліку та контролю.

«Відмовляючись від бланків суворої звітності, контроль за обігом квитків, їх автентичністю має бути збережено. Одним з методів ведення контролю є їх іменна ідентифікація з пасажиром. Тому вводимо оформлення проїзних документів із зазначенням прізвища та імені пасажира. Такі правила діють, наприклад, в авіаційному транспорті», – додав він.

Як раніше повідомлялося, уже з 25 грудня 2012 року електронний квиток діятиме на поїзди Інтерсіті+. Подальше впровадження електронного проїзного документу планується для фірмових пасажирських поїздів, потім – на решту.

За ініціативою Міністерства інфраструктури України залізниця повертається до продажу іменних квитків на проїзд у залізничному транспорті. При оформленні проїзних документів на всі поїзди, крім регіональних, в них будуть вноситися ім'я і прізвище пасажира, для якого купується проїзний документ. Оформлення здійснюватиметься при пред'явленні документів, що посвідчують особу, а саме: паспорта, тимчасового посвідчення громадянина України, паспорта для виїзду за кордон, дипломатичного або службового паспорта, посвідчення особи моряка, проїзного документа дитини, свідоцтва про народження дитини або інших документів, що засвідчують особу і містять інформацію про дату народження дитини, військового квитка, посвідчення водія, студентського квитка.

При оформленні квитків через Інтернет прізвище та ім'я, особи, на яку оформляється проїзний документ, вказує власник платіжної картки, який несе і відповідальність за правильність написання ім’я та прізвища особи, на яку замовляється квиток. Відповідно, посадку в поїзд здійснюватиме особа, чиє ім’я вписано власником платіжної картки в якості пасажира.

Посадка в поїзд буде здійснюватися при пред'явленні проїзного документа і одного із вищевказаних документів, що посвідчують особу пасажира.

Згідно з планами Міністерства інфраструктури, на залізничних вокзалах планується встановити термінали самообслуговування, за допомогою яких пасажири зможуть купити квитки.

Дані зміни наберуть чинності з моменту вступу в силу Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом» та Наказу «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України». Наразі з проектами вищезазначених документів можна ознайомитися на сайті Міністерства інфраструктури України.

 

версія для друку