українська російська англійська
КМДА: Ціни на соціальні сорти хліба залишаються незмінними
13.11.2012 | 15:30
Київська МДА

Ціни на хлібобулочні вироби масового вжитку – так звані соціальні сорти – залишаються незмінними. На цьому наголосив заступник голови Київської МДА Анатолій Голубченко.

«Хочу ще раз підкреслити, що ціни на соціальні сорти хліба не підвищувалися. Дійсно, ПАТ «Київхліб» 12 листопада заявив про подорожчання двох сортів хліба поліпшеної рецептури, проте це жодним чином не стосується соціальних сортів. Але разом з тим київська влада не вбачає підстав у підвищенні цін на будь-які сорти хліба у столиці», – зауважив він.

При цьому Анатолій Голубченко додав, що міська влада розуміє: підприємство має свої інтереси й економічну вигоду у цих питаннях і керується власними цифрами та розрахунками.

«Саме тому минулого тижня ми зібрали робочу нараду разом з керівниками «Київхліба», де розглядали можливі шляхи здешевлення закупівель борошна і зерна для підприємства. Так, ми досягли домовленостей про придбання борошна для дочірніх підприємств акціонерного товариства за ціною на 200 грн. нижчою від ринкової через Аграрний фонд. Також було вирішено створити спеціальну комісію, яка б виконала перевірку собівартості усіх сортів хліба, які виробляє підприємство. Незважаючи на це, «Київхліб» в односторонньому порядку порушив усі ці домовленості і самостійно підняв ціну на свою продукцію», – зазначив заступник голови КМДА.

Він підкреслив, що ПАТ «Київхліб» є монополістом у напрямку виробництва хліба у Києві, тож столична влада має повне право звертатися до Антимонопольного комітету України і до Генеральної прокуратури з проханням перевірити доцільність таких дій. За підсумками цієї перевірки Антимонопольний комітет може виписати штраф або ж надати припис із вимогою повернути попередній рівень цін.

 

версія для друку