українська російська англійська
Запорізькі хлібороби засіяли понад 625 тис. га озимини
13.11.2012 | 15:14
Запорізька ОДА

За даними Головного управління агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації під урожай 2013 року по всіх категоріях господарств засіяно 625,5 тис. га озимими культурами. Це один з найбільших показників посівів озимих у країні.

Стан посівів озимих добрий – сходи зійшли на 100 % засіяних площ. Занепокоєння викликають посіви тільки на чотирьох територіях регіону – Якимівського, Приазовського, Мелітопольського та Веселівського районів, де в грунті недостатньо вологи. Але якщо порівнювати ситуацію з минулим роком, вона незрівнянно краща – тоді сходи почали з’являтися лише в грудні, а подекуди - в січні.

Коментуючи ситуацію в аграрному секторі, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко підкреслив, що є всі передумови для того, щоб ставити перед собою задачу-максимум – зібрати в наступному році 2,5 млн. тонн зернових. У її виконанні селяни можуть розраховувати на всебічну допомогу обласної влади. Разом з тим, Олександр Пеклушенко попередив, що особлива увага буде приділена несумлінним хліборобам, тим, котрі приховують реальні врожаї.

Крім того, виконавча влада працює над  вирішенням одного з питань, від якого залежить стала робота хліборобів, – виплати компенсацій господарствам, які цього літа постраждали від засухи та втратили врожай. Нині підготовлено документи на компенсацію на загальну суму понад 208 млн. грн.

 

версія для друку