українська російська англійська
Українські аграрії завершили посів озимої пшениці та жита
13.11.2012 | 18:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За оперативними даними регіонів, сільськогосподарські підприємства завершили посів озимої пшениці та жита по всій Україні. У кількох областях закінчують посів озимого ячменю. На 90% засіяних площ вже отримано хороші сходи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Цьогорічну посівну кампанію майже завершено, адже, за оперативними даними регіонів, аграрії повністю засіяли озиму пшеницю та жито. Лише сільгоспвиробники Луганської, Миколаївської та Херсонської областей і Криму завершують посів озимого ячменю.

«Варто зазначити, що темпи посівної цього року  були динамічними порівняно з минулим роком. Аграріям сприяла погода, адже для якісного сходження посівів озимих було достатньо тепла та вологи. Так, на сьогодні хороші сходи отримано на 90% посіяних площ. Загалом аграрії провели посівну кампанію в оптимальні агротехнологічні строки, тому посіви озимих культур увійдуть у період перезимівлі в належному стані», − зазначив Микола Присяжнюк.

Окрім того, Міністр додав, що наразі відпрацьовується попередня структура посівів ярих зернових культур, зокрема кукурудзи, пшениці, ячменю, вівса, гороху, сої та круп’яних культур.

«Мінагрополітики доручило органам управління АПК на місцях спільно з науковими установами проводити постійний моніторинг стану посівів озимих культур. Це допоможе визначити можливі обсяги пересіву та забезпечити сільгосппідприємства насінням ярих культур. Окрім того, до 15 листопада буде завершено формування заявки на поставки необхідних обсягів мінеральних добрив на весняно-літній період 2013 року. Таким чином, держава максимально забезпечує передумови отримання високого врожаю наступного року», − поінформував Микола Присяжнюк.

версія для друку