українська російська англійська
У Держінформнауки обговорили питання розвитку науки та науково-технічної сфери
13.11.2012 | 18:25
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

13 листопада відбулося спільне засідання Колегії Держінформнауки та Робочої підгрупи «Реформа системи науки» напряму «Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери» під головуванням голови Держінформнауки Володимира Семиноженка.

На засіданні Колегії були розглянуті підсумки виконання завдань підрозділу «Розвиток науки та інноваційної діяльності, підвищення конкурентоспроможності національної економіки» Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Із доповіддю з цього питання виступив перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов.

Серед виконаних заходів, зазначених у доповіді, - заснування Урядом грантів Кабінету Міністрів колективам молодих учених для виконання прикладних досліджень і розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, надання доступу наукових установ та ВНЗ до міжнародних електронних наукових баз даних через інформаційний центр бібліотеки ім. В.І.Вернадського й проведення атестації бюджетних наукових установ. Також Урядом схвалено Концепцію реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю та Концепцію реформування державної політики в інноваційній сфері. Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності в сфері трансферу технологій». Положення Закону були розроблені Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. На розгляд Уряду поданий законопроект України «Про внесення змін до Закону України «Про інноваційну діяльність».

Наразі Держінформнауки разом з іншими органами виконавчої влади та за участі Національної академії наук розробляє План заходів щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю. Наступного року на розгляд Верховної Ради України буде винесений проект Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» з урахуванням положень, передбачених цією Концепцією.

Крім того, Борис Гриньов відзначив, що у вересні 2012 р. на закритому засіданні Ради ЦЕРН було розглянуто доповідь експертної місії ЦЕРН щодо відповідності України критеріям асоційованого члена ЦЕРН та одноcтайно прийнято позитивне рішення з вказаного питання. Наразі триває робота з узгодження тексту відповідної Угоди між Україною та ЦЕРН.

Учасники засідання також обговорили та схвалили проект підрозділу «Розвиток науки та інноваційної діяльності, підвищення конкурентоспроможності національної економіки» Національного плану дій на 2013 рік за напрямом «Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери», про що доповів директор департаменту науково-технічного розвитку Дмитро Чеберкус.

Заслухавши інформацію про результати атестації бюджетних установ, Колегія постановила рекомендувати Держінформнауки разом з Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України продовжити роботу щодо методичного забезпечення державної атестації наукових установ.

 

 

версія для друку