українська російська англійська
Доступ до Єдиного державного реєстру тварин вже отримали понад 700 установ
14.11.2012 | 11:04
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України продовжує активну  діяльність  над впровадженням Єдиного державного реєстру тварин.

За даними Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин, до цього року спостерігалася тенденція на зменшення кількості ідентифікованої великої рогатої худоби, а також кіз, коней та овець. З моменту ж включення до безпосередніх функцій Держветфітослужби проведення ідентифікації кількість зареєстрованих тварин різко збільшилася. Доступ до Єдиного державного реєстру тварин вже отримали понад 700 установ. Інформацію про забій, переміщення та утилізацію худоби можна буде отримати в режимі онлайн. Наразі її  надають понад 700 установ, які мають відповідну ліцензію на право підключення до Єдиного державного реєстру тварин, витяги з якого тепер офіційно надаватимуть установи ветеринарної та фітосанітарної служби. Станом на початок жовтня в Україні було ідентифіковано та зареєстровано в реєстрі понад 578 тисяч голів молодняку ВРХ, які за віковими групами підпадають під отримання державної дотації. Нагадаємо, що для отримання  державної дотації обов’язковою умовою є проходження процедури ідентифікації худоби.

Завдяки Єдиному реєстру держава зможе не тільки відслідковувати поголів’я тварин, а й забезпечити благополучний епізоотичний стан в країні. Такі заходи необхідні ще й для того, щоб до вітчизняних експортерів існувала довіра в усьому світі, зокрема в ЄС, бо саме цей ринок намагаються завоювати українські виробники.

У Державній ветеринарній та фітосанітарній службі повідомили, що велику увагу приділяють підвищенню кваліфікації працівників ветеринарних установ, які працюють з Реєстром, а також комп’ютеризації та програмному забезпеченню. 

Одним з пріоритетних напрямків  роботи Державної ветеринарної та фітосанітарної служби та її територіальних органів є впровадження системи ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин.

Основним законодавчим та нормативно-правовим актом, яким керується Держветфітослужба та її територіальні органи при здійсненні контролю та нагляду за діяльністю у сфері ідентифікації і реєстрації тварин, є Закон України «Про ветеринарну медицину». Зазначені питання врегульовані пунктом 2 статті 15 закону, зокрема на державні органи ветеринарної медицини покладено контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації, обігу та переміщення тварин.

Пунктом 6 вищезазначеної статті забороняється переміщення не ідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів.

Згідно з Указом Президента України від 13.04.2011 № 464 «Про затвердження Положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України» Держветфітослужба проводить в установленому порядку  ідентифікацію та реєстрацію тварин, здійснює оформлення та видачу ідентифікаційних документів,здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

версія для друку