українська російська англійська
Микола Азаров: До формування урядових рішень потрібно ще більше залучити громадськість
14.11.2012 | 11:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд зацікавлений у залученні якомога ширшого кола представників громадянського суспільства до формування урядових рішень. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України  14 листопада.

«Для Уряду надзвичайно важливим є те, щоб до формування урядових рішень долучалися якомога ширші кола представників громадянського суспільства і простих громадян», - сказав Микола Азаров, додавши, що механізмів такої взаємодії є багато. 

Один із них – це Урядовий контактний центр, до якого кожен може звернутися по телефону «гарячої лінії», а з недавнього часу – і через Інтернет. За словами Прем’єр-міністра, даний центр забезпечує «зворотний зв'язок» та дає можливість отримувати достовірну інформацію - де зміни йдуть не зовсім так, як планувалося.

Прем’єр-міністр наголосив, що протягом останнього часу Уряд зробив чимало кроків, спрямованих на розширення взаємодії з громадськістю. Україна приєдналась до глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» і стала одним з її найактивніших учасників. Зараз працює Координаційна рада з питань реалізації ініціативи і днями буде представлений перший звіт про підсумки цієї роботи. Урядом  проведено велику роботу з удосконалення законодавчого поля, в якому діють громадські організації.

Україна нарешті відмовилась від правового анахронізму у вигляді територіального статусу громадських об’єднань. Відповідно до нового закону, процедура реєстрації таких організації значно спростилась. Крім того, Уряд пропонує на конкурсних засадах залучати громадські об’єднання до виконання завдань державної і регіональної політики. Реалізується і багато інших ініціатив.

«Але їх має бути ще більше. Нам необхідно створювати нові сучасні канали взаємодії органів влади з громадськістю, розширювати коло проблем для спільного опрацювання. Це завдання для всіх без виключення міністерств і відомств, а також для органів місцевої влади», - підкреслив Микола Азаров, повідомивши, що у грудні почне працювати портал звернень громадян до всіх органів влади. Це забезпечить ще тісніший і дієвіший зв'язок всіх посадовців з громадянами.

Прем’єр-міністр зауважив, що зі свого досвіду знає, що час для зустрічей з громадськими активістами, представниками експертного середовища та ініціаторами суспільних проектів завжди можна знайти. «Часто доводиться відповідати на досить складні запитання. Але я знаю, що таке спілкування – одна з найбільш важливих речей для кожного представника влади. Без постійного діалогу між владою і суспільством, без постійного контакту з громадянами, представити нашу роботу вже неможливо», - наголосив він.

версія для друку