українська російська англійська
Препарати для хворих на цукровий діабет стануть доступнішими
14.11.2012 | 11:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд вдосконалить механізм надання допомоги хворим на цукровий діабет. У цьому запевнив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Сьогодні, 14 листопада, - Всесвітній день боротьби з діабетом. І сьогодні треба не тільки говорити про цю хворобу чи кількість хворих, а більш про те, що ми, як держава, можемо зробити для наших людей, яких це безпосередньо стосується», - зазначив Микола Азаров.

Він доручив Міністерству охорони здоров'я наступного тижня прозвітувати про практичні заходи щодо вдосконалення і розвитку програми «Цукровий діабет». «Особливо хочу почути про заходи щодо вирішення кадрової проблеми у цій галузі. В усьому цьому ми з вами маємо нести спільну відповідальність перед нашими людьми», - сказав Прем’єр-міністр.

Він зауважив, що, на жаль, в Україні, як і в усьому світі, фіксується поширення цієї хвороби. Зокрема, у світі до 6% населення хворіє на цукровий діабет, в Україні тільки хворих на цукровий діабет, які отримують препарати інсуліну, перебуває на обліку понад 200 тисяч.

У середньому на одного інсулінозалежного хворого на закупівлю інсулінів передбачається на рік 3 тис. гривень.

«Ми будемо вдосконалювати допомогу, зробимо все можливе, щоб всі необхідні препарати стали більш доступними для хворих», - запевнив Глава Уряду.

 

версія для друку