українська російська англійська
Розвиваючи економіку, треба сконцентруватися на найбільш перспективних проектах, - М. Азаров
14.11.2012 | 12:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Розвиваючи економіку, треба сконцентруватися на найбільш перспективних, конкретних проектах. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 14 листопада.

«Хочу наголосити, що секторів економіки, які за належної підтримки дадуть відчутні результати, достатньо, - зазначив Микола Азаров. - Але ми повинні сконцентруватись саме на найбільш перспективних, конкретних проектах».

За словами Прем’єр-міністра, фахівці пропонують пріоритетним  визначити виробництво продукції, експорт якої є стабільним і значним. А також виробництво, здатне добре забезпечувати імпортозаміщення.

На підтвердження таких переконань, Глава Уряду навів кілька конкретних прикладів. Так, сьогодні вітчизняне машинобудування забезпечує приблизно 12%  реалізованої продукції переробної промисловості. «Розвиток цієї галузі економіки має дуже непогані перспективи. Адже йдеться про наукоємний сегмент, здатний забезпечити попит вітчизняних виробників в інвестиційних товарах, - зазначив Микола Азаров. - Галузь має необхідний потенціал розвитку, який забезпечується одразу трьома факторами - зовнішнім попитом, можливостями імпортозаміщення та  внутрішнім споживанням».

За словами Прем’єр-міністра, значні перспективи і у виробництва медичної техніки, транспортного машинобудування. Так,  потенціал українського виробництва тільки медичної техніки, який може не тільки замінити імпортні закупки, а й значно розширити вітчизняне виробництво – приблизно 5 мільярдів гривень. Сьогодні він не використовується і на 10 відсотків.

Загальний ефект від розвитку лише транспортного машинобудування за розрахунками науковців вже за 2-3 роки може скласти 3-6 млрд. дол. на рік.

«При цьому негативне сальдо у торгівлі можна буде щорічно скорочувати на 2 млрд. дол.  за рахунок випереджаючого зростання експорту та імпортозаміщення. І що вкрай важливо – це нові робочі місця. В сьогоднішніх умовах – це серйозний крок вперед», - наголосив Микола Азаров.

 

 

версія для друку