українська російська англійська
Українські аграрії в Брюсселі відкривають європейські ринки для вітчизняної сільгосппродукції
14.11.2012 | 12:30
Прес-служба Міністерства закордонних справ

12-14 листопада 2012 року в Брюсселі перебувала делегація Ради експортерів при МЗС України.

Метою першого візиту представників крупного аграрного бізнесу України до Брюсселя є детальне ознайомлення з регуляторними вимогами ЄС до української сільгосппродукції та практична підготовка до майбутньої лібералізації сільськогосподарського ринку з ЄС в умовах функціонування зони вільної торгівлі.

Програмою візиту було передбачено проведення низки практичних семінарів та експертних зустрічей з представниками профільних департаментів Європейської Комісії, що займаються питаннями сільського господарства, фіто-санітарних правил, торгівлі та оподаткування, а також з провідними галузевими юридичними структурами та бізнес-асоціаціями.

«Нам вперше вдалося об’єднати зусилля бізнесу, дипломатів, Європейської Комісії з тим, щоб надати нового поштовху економізації зовнішньої політики України», - зазначив Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, відкриваючи у вівторок серію семінарів для українських експортерів. «Це те завдання, яке ставить перед нами керівництво держави», - підкреслив Посол. Він закликав український бізнес долучатися до активного лобіювання відкриття ринків ЄС і висловив сподівання, що цей візит започаткує подальшу предметну співпрацю між бізнесом та Урядом України з одного боку, та європейськими інституціями – з іншого.

До складу делегації увійшли представники АТ «Миронівський хлібопродукт», комплексу «Агромарс», Козятинського м’ясопереробного заводу, холдингу «Авангард» тощо.

Візит Ради експортерів відбувається за сприяння МЗС України, Європейської Бізнес Асоціації, Представництва України при ЄС.

 

версія для друку