українська російська англійська
МНС та Червоний Хрест опікуються безпекою літніх людей
14.11.2012 | 13:55
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Попередження виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру – задача кожного громадянина. Рятувальники МНС України постійно проводять інформаційну роботу з мешканцями міст та сіл, щоб люди усвідомлювали можливі наслідки недотримання елементарних правил безпечної поведінки та могли правильно зреагувати у випадку виникнення пожеж, аварій чи іншого роду надзвичайних ситуацій.

Так, за участю співробітників МНС у дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах організовуються тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. На підприємствах та організаціях регулярно проводяться різноманітні лекції та відпрацювання. При цьому необхідно пам'ятати, що існує ще одна особлива група ризику – літні та самотні люди, інваліди. У зв'язку з цим 13 листопада з метою запобігання нещасним випадкам рятувальники Харківського гарнізону МНС спільно з представниками Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України відвідали домівки літніх людей у Київському районі міста Харкова.

Під час подібних зустрічей волонтери Червоного Хреста, для яких робота з людьми похилого віку є однією з пріоритетних, надають різноманітну допомогу та підтримку всім громадянам, які цього потребують.

В свою чергу рятувальники, користуючись нагодою, нагадують людям про небезпеку, яка оточує їх навіть вдома. Особлива увага зверталася на те, що причиною великого лиха може стати  проста неуважність. МНСники наголошували на важливості дотримання правил протипожежної безпеки у побуті та роз'яснювали громадянам порядок правильних дій у разі виникнення пожежі. Для того, щоб вкрай важлива інформація залишалася в пам’яті надовго, рятувальники презентували кожному кольорові пам’ятки, в яких можна знайти номер телефону служби порятунку «101» та у доступній формі надана інформація про дії у разі пожежі.

МНСники сподіваються, що  усілякі негаразди оминатимуть людство, але це можливо лише за умови, якщо кожен буде дотримуватися основних правил безпечної поведінки у повсякденному житті. Саме з метою всебічного інформування та попередження громадян про небезпеку МНС України намагається провести роз'яснювальні бесіди з якомога більшою кількістю осіб – з літніми людьми, неблагонадійними громадянами, учнями шкіл та вихованцями дитячих садочків.

версія для друку