українська російська англійська
Українські та французькі правоохоронці обговорили шляхи протидії торгівлі людьми
14.11.2012 | 15:14
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Для обговорення проблемних питань у сфері протидії торгівлі людьми та для координації подальшої політики співпраці з Управлінням боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності ДКР МВС України до правоохоронного відомства прибула делегація Французької Республіки.

«Мені дуже приємно зустрічати та бачити на території Міністерства внутрішніх справ представників правоохоронних органів Франції», – розпочав зустріч начальник Управління боротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моральності ДКР МВС України Олександр Мельников.

За словами начальника підрозділу МВС, основними завданнями служби є протидія торгівлі людьми, злочинам при працевлаштуванні за кордоном, порушенням у сфері трансплантації органів, сурогатного материнства, а також протидія злочинам у сфері суспільної моралі.

У свою чергу аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Жерар Нубель подякував українським правоохоронцям за можливість проведення цієї зустрічі.

«Тема торгівлі людьми дуже важлива, тому хочу подякувати, що ми маємо можливість обговорити всю проблематику в роботі та поділитися своїми напрацюваннями. Є спільні теми нашої роботи, які, безумовно, заслуговують на увагу», – зазначив Жерар Нубель.

Зокрема, під час зустрічі була обговорена проблема порушень у сфері сурогатного материнства. Розмова стосувалася виявлення та протидії такому виду злочинів. Це питання викликало пожвавлення у бесіді, адже необхідно врегулювати всі аспекти сурогатного материнства, насамперед, правові. Правоохоронці занепокоєні тим фактом, що останнім часом народження дітей українськими матерями для іноземців перетворилося на прибутковий бізнес, а немовлята стали фактично товаром для продажу за кордон.

Також обговорювалися шляхи подолання трудової та сексуальної експлуатації. Як зазначили представники МВС України, для вирішення цієї проблеми необхідно приділити увагу профілактиці цих явищ, у першу чергу – роз’яснення громадянам усіх можливих наслідків їх необдуманих дій під час пошуку роботи за кордоном. Крім того, іноземних гостей цікавило питання координації співпраці МВС з іншими відомствами у питаннях боротьби з торгівлею людьми.

Зустріч пройшла у формі живого, конструктивного діалогу, під час якого гості ставили питання та отримували вичерпні відповіді.

Насамкінець між представниками правоохоронних органів обох країн було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю та обмін необхідною інформацією та передовим досвідом.

«Прямий контакт залишається найкращим методом співпраці. У нас є спільні теми для роботи, і ми будемо продовжувати наше співробітництво», – зазначив наостанок Олександр Мельник.

 

 

версія для друку