українська російська англійська
На Тернопільщині розпочато навчання фахівців із соціальної роботи
14.11.2012 | 16:30
Тернопілська ОДА

З 13 по 23 листопада 2012 року Тернопільський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить навчання фахівців соціальної роботи.

46 фахівців із соціальної роботи з Козівського, Монастириського, Лановецького та Шумського районів пройдуть спеціалізований навчальний курс, спрямований на підготовку до професійної діяльності з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах; надання їм ефективної допомоги щодо  вирішення їх проблем для виходу з складних життєвих обставин.

Такі заходи проводяться на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо здійснення модернізації соціальних служб для повного охоплення увагою держави найуразливіших громадян в області.

Навчальна програма дасть можливість фахівцям отримати теоретичні знання щодо причин та наслідків сімейного неблагополуччя, становища сімей, сутності складних життєвих обставин, їх характеристики, кризи як деструктивного процесу у розвитку сім’ї, різних видів оцінки, в тому числі оцінки потреб дитини та її сім’ї як ключового етапу соціального супроводу.

Фахівці із соціальної роботи оволодіють уміннями працювати в команді; проводити консультування, оцінювання ситуації та оцінку потреб дитини і її сім’ї; планувати і вести випадки, управляти процесом допомоги, сприяти підвищенню потенціалу клієнта тощо.

Практичні навички, яких набудуть фахівці, дозволять ефективно здійснювати соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і досягати позитивних результатів у вирішенні проблем, які торкнулися сім’ї.

«Сім'я є тим первинним суспільним осередком, який має особливе значення в житті кожної людини, забезпечує її захист і соціалізацію, формує моральні основи, емоційний світ дитини, громадянську свідомість та самосвідомість. Особливих негараздів та труднощів зазнають сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Саме тому підготовка фахівців соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо змісту, форм та методів соціальної роботи з цією категорією клієнтів є одним із першочергових завдань у розвитку системи соціальної підтримки уразливих верств населення», - зазначає директор обласного центру соціальних служб для сім’ї Богдан Рокочий.

На його думку, введення 338 посад фахівців з соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тернопільської області дозволить забезпечити раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, своєчасне вирішення проблем, які виникли, попередити соціальне сирітство, яке на сьогодні є дуже актуальним у нашій області.

Введення цих посад дасть можливість надати соціальні послуги кожній сім’ї чи особі, яка її потребує, у найвіддаленіших населених пунктах області, покращити якість надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу. Пріоритетом ж роботи фахівців з соціальної роботи має стати не боротьба з наслідками, а профілактика  проблеми.

 

версія для друку