українська російська англійська
Українська делегація взяла участь у засіданні Комітету НАТО з питань політики та партнерства з Україною
14.11.2012 | 17:03
Прес-служба Міністерства оборони

13 листопада 2012 року завершився візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі делегації представників центральних органів державної влади України, які беруть участь у процесі планування та оцінки сил міжнародної програми НАТО «Партнерство заради миру» (ППОС).

До складу делегації на чолі з директором департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Олександром Затинайком увійшли фахівці оборонного відомства і Генерального штабу Збройних Сил України, а також Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, Служби безпеки та Державної прикордонної служби України.

Члени делегації взяли участь у засіданні Комітету НАТО з питань політики та партнерства з Україною, під час якого було обговорено зміст розділів підсумкового документа щодо оцінки участі України в ППОС у 2012 році, оновлений пакет цілей партнерства України з НАТО та забезпечено узгодження зазначених документів в редакції, яка задовольняє українську сторону та прийнятна для Північноатлантичного альянсу.

Українською стороною було надано ґрунтовні відповіді на запитання представників країн-членів НАТО та партнерів. Члени вітчизняної делегації поінформували учасників засідання про рішення, які були прийняті Президентом та Урядом України щодо забезпечення фінансування потреб оборони та підвищення соціального захисту військовослужбовців, результати проведення оборонного огляду та підготовки відповідних стратегічних документів, внески до операцій Альянсу, а також пріоритети діяльності Міністерства оборони та інших державних структур сектору безпеки України, які беруть участь у ППОС.

З боку НАТО було позитивно відзначено проведену Міністерством оборони України роботу з координації участі в ППОС інших органів державної влади України, зазначено, що підготовлений підсумковий документ, у порівнянні з попереднім роком, став більш логічним, має практичну спрямованість та більш повно відображає стан участі державних структур сектору безпеки у процесі планування та оцінки сил міжнародної програми НАТО «Партнерство заради миру».

Довідково

Основною метою процесу планування та оцінки сил міжнародної програми НАТО «Партнерство заради миру» (започаткованого НАТО в 1994 році) є сприяння розвитку національних систем оборонного планування, досягнення прозорості у формуванні оборонних бюджетів та підвищення рівня сумісності визначених сил і засобів для забезпечення ефективних спільних дій у ході міжнародних операцій. ППОС має дворічний цикл з елементами двосторонньої та багатосторонньої взаємодії.

Загалом у ППОС беруть участь 16 країн-партнерів НАТО: Австрія, Азербайджан, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Ірландія, Казахстан, Киргизія, Македонія, Молдова, Узбекистан, Україна, Фінляндія, Швейцарія та Швеція.

Україна залучається до участі в ППОС з 1995 року. Метою участі є досягнення необхідного рівня сумісності Збройних Сил України з силами та засобами держав Європи та Північної Америки, які в обов’язковому порядку використовують стандарти НАТО для підготовки як національних сил та засобів, так і багатонаціональних формувань, у тому числі бойових тактичних груп ЄС, миротворчих контингентів ООН, Сил реагування НАТО та спостерігачів ОБСЄ.

версія для друку