українська російська англійська
В Україні відкриють представництво Регіонального Екологічного Центру
14.11.2012 | 16:54
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

У рамках Генеральної Асамблеї Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи (РЕЦ ЦСЕ) відбулась офіційна церемонія підписання від імені Уряду України Статуту Регіонального екологічного Центру ЦСЄ та Угоди про правовий статус РЕЦ ЦСЄ. Про це 14 листопада розповів на брифінгу в Будинку Уряду Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, звітуючи про результати робочого візиту до Угорщини.

«Відкриття РЕЦ в Україні - знаковий політичний крок, очікуваний Європейським Союзом з 2008 року, включений до Порядку денного асоціації Україна - ЄС. Напрямки діяльності РЕЦ в Україні будуть визначатися виключно пріоритетами України в екологічній сфері, відповідно до державної екологічної політики», - зазначив Міністр.

«РЕЦ входить у мережу регіональних екологічних центрів, що діють на Кавказі, в Центральній Азії і Росії. Був заснований США, Європейською Комісією та Угорщиною в 1990 році як незалежна, некомерційна і неполітична міжнародна організація, що сприяє вирішенню екологічних проблем та підтримці співпраці між урядом, бізнесом та громадянським суспільством у галузі охорони навколишнього природного середовища», - повідомив Едуард Ставицький.

Також Міністр додав, що сьогодні РЕЦ діє на підставі Статуту, підписаного урядами 31 країни і Європейською комісією. Окрім країн-донорів, активну участь у діяльності РЕЦ беруть десятки міжнародних організацій, серед них - Економічна комісія ООН для Європи, Програма розвитку ООН, ЮНЕСКО, ЮНЕП, а також фінансові структури і фонди, такі як Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Глобальний екологічний фонд, Японський банк міжнародного співробітництва, Італійський трастовий фонд та інші.

«Приєднання України до РЕЦ дозволить не тільки покращити імідж країни, виконати взяті на себе зобов'язання в рамках Державної екологічної політики України до 2020 року та Національного плану дій з її впровадження, але і призведе до підвищення інтересу донорських організацій до збільшення кількості екологічних проектів в Україні та розморожування коштів бюджету Європейської комісії, призначених для здійснення проектів під егідою РЕЦ», - зазначив керівник Міністерства екології та природних ресурсів.

«Сподіваюсь, що уже в цьому році спільними зусиллями ми відкриємо в Україні представництво РЕЦ Центральної та Східної Європи і почнемо плідно працювати після ратифікації зазначених документів у Верховній Раді України», - заявив Міністр Едуард Ставицький під час брифінгу.

 

версія для друку