українська російська англійська
Україна презентувала свої досягнення зі створення Річкової інформаційної служби у Будапешті
14.11.2012 | 17:46
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна презентувала свої досягнення у створенні сучасної Річкової інформаційної служби на внутрішніх водних шляхах експертам з країн-учасниць Дунайської Комісії (ДК) – у рамках засідання робочої групи з технічних питань ДК, яке нещодавно відбулось у м. Будапешті (Угорська Республіка).

У роботі засідання взяли участь представники одинадцяти країн-членів ДК – Австрійської Республіки, Республіки Болгарія, Республіки Молдова, Федеративної Республіки Німеччина, Російської Федерації, Румунії, Республіки Сербія, Словацької Республіки, Республіки Хорватія, Угорської Республіки, України, а також представники Секретаріату ДК.

На порядку денному засідання – низка питань, що стосуються організації та здійснення судноплавства на річці Дунай – навігаційних, технічних, екологічних, гідротехнічних, гідрометеорологічних тощо.

Саме у рамках розгляду навігаційних питань одним з пунктів порядку денного було передбачено презентацію делегацією України Річкової інформаційної служби, що не так давно запрацювала на її внутрішніх водних шляхах. Відтак начальник РІС ДП «Дельта-лоцман» Олексій Ляшенко ознайомив присутніх з проведеною у нашій державі роботою щодо впровадження на Дніпрі та українській частині Дунаю РІС та з основними принципами її функціонування.

Делегації країн-учасниць ДК високо оцінили якість та темпи створення РІС в Україні, особливо враховуючи ті обсяги робіт, які необхідно було провести на такій великій за протяжністю (понад 1100 км) ділянці водного шляху. Україна успішно впоралась з цим завданням у максимально короткі терміни. Відтак українська презентація завершилася оплесками та привітаннями на адресу нашої держави від усіх учасників засідання та було прийнято рішення про розміщення презентації РІС в Україні на офіційному сайті ДК.

Також у рамках засідання учасники врахували рекомендації для впровадження актуалізованих міжнародних стандартів РІС з урахуванням внесених змін та подали їх на чергову сесію ДК для розгляду та затвердження.

Крім того, у рамках засідання розглянуто питання перевидання «Лоцманської карти річки Дунай», уточнення тексту «Рекомендацій Дунайської Комісії щодо посвідчень судноводіїв», опрацьовано проект професійних вимог для екіпажу та персоналу суден внутрішнього плавання, а також отримано інформацію щодо уніфікації «Рекомендацій, що стосуються технічних приписів для суден внутрішнього плавання» на основі Директиви Європейського Парламенту та Ради Європи від 12.12.2006 № 2006/87 та Резолюцій ЄЕК ООН № 61 та № 65.

За результатами участі нашої делегації в засіданні робочої групи з технічних питань Дунайської Комісії при розгляді всіх представлених під час засідання документів враховано позицію України та отримано повний обсяг інформації з усіх питань порядку денного.

версія для друку