українська російська англійська
На Житомирщині введено в дію телевежу, рекордну за висотою з часів незалежності
15.11.2012 | 09:25
Прес-служба Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації

13 листопада у місті Бердичеві Житомирської області за участю заступника Голови Держспецзв’язку Олександра Корнейка, керівників області та міста,  Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, що входить до сфери управління Держспецзв’язку, відбулась урочиста церемонія відкриття нової радіотелевізійної передавальної станції (РТПС).

РТПС споруджено за кошти Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в рамках стратегії розвитку Концерну та програми розбудови в Україні цифрового телебачення. Кошторисна вартість будівництва – понад п’ять мільйонів гривень. Будівництво тривало майже два роки та здійснювалось за сучасними енерго- та матеріалозберігаючими технологіями.

Висота новозбудованої вежі складає 140 метрів – вона є найвищою у державі з поміж тих, що побудовані за часів її незалежності. На новій вежі розміщено антенно-фідерну систему для наземного цифрового телевізійного мовлення і найближчим часом розпочнеться трансляція 32 телевізійних каналів у цифровому форматі DVB-Т2. Очікуваний радіус покриття території – 30 км, охоплення населення – понад 120 тис. осіб.

Введення в дію нової РТПС дасть можливість практично в два рази збільшити зону покриття території Бердичівського району Житомирської області програмами телеканалів «Інтер», «5 канал», «НТН», «ТЕТ», ТРК «Україна» та Житомирської ОДТРК.

Разом з тим, нова РТПС дозволяє розмістити радіомовні FМ-передавачі комерційних мовників та обладнання операторів мобільного зв’язку.

Станція не тільки забезпечить в повній мірі багатопрограмним якісним телерадіомовленням населення півдня Житомирської області, але й дасть суттєвий поштовх в розвитку всіх телекомунікаційних мереж регіону.

«Про побудову телевізійної вежі у Бердичеві мріяли впродовж більш ніж 20 років. Сьогоднішня подія дає надію бердичівлянам мати якісне інформаційне забезпечення. Це стало можливим завдяки тісній співпраці обласної, районної та міської влади», – зазначив Бердичівський міський голова Василь Мазур, виступаючи на урочистих зборах з нагоди введення в дію телевізійної передавальної станції.

 

версія для друку