українська російська англійська
Уряд узгодив нормативно-правову базу щодо боротьби з туберкульозом в Україні
15.11.2012 | 11:22
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

14 листопада 2012 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України, яка передбачає приведення у відповідність існуючих нормативно - правових актів до нової редакції Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз».

Суть змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 27 грудня 2001 р. №1752 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» полягає у деталізації вікових категорій осіб (малолітніх і неповнолітніх осіб, інфікованих мікобактеріями туберкульозу), яким визначено норми харчування, та зміні назви Академії медичних наук України на Національну академію медичних наук України.

Визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов КМУ обумовлено зміною повноважень ЦОВВ у частині встановлення порядку проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на туберкульоз та  встановлення порядку виявлення хворих на туберкульоз іммігрантів.

Зокрема, статтею 5 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» встановлено повноваження Кабінету Міністрів України у сфері протидії захворюванню на туберкульоз, до яких в тому числі відноситься затвердження норм харчування у протитуберкульозних закладах відповідно для осіб, хворих на туберкульоз, та малолітніх і неповнолітніх осіб, інфікованих мікобактеріями туберкульозу.

Відповідно до  частини другої статті 9 та частини третьої статті 19 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, у сфері протидії захворюванню на туберкульоз, в тому числі відносяться:

-встановлення порядку проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів на туберкульоз;

-встановлення порядку виявлення хворих на туберкульоз іммігрантів.

Крім  того,  у  зв’язку  із  внесенням  постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 732 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 р. № 1913 «Про затвердження Статуту Академії медичних наук України» змін, що передбачають зміну назви Академії медичних наук України на Національну академію медичних наук України, пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1752 «Про норми харчування для осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу» потребує приведення у відповідність з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 732.

 

 

версія для друку