українська російська англійська
Антимонопольний комітет зобов'язав встановити економічно обґрунтовані ціни на хлібопродукцію у Києві
15.11.2012 | 13:30
КИЇВСЬКА МДА

Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Київхліб» привести ціни на хліб до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку. Про це повідомили в АМКУ.

Це стосується вартості «Українського» хліба столичного подового, вагою 0,95 кг та «Київського» нарізного батона, вагою 0,5 кг.

Відділення АМКУ проаналізувало ситуацію щодо підвищення цін на зазначену продукцію в Києві. За результатами аналізу встановлено, що товариство завищило кількість борошна та вартість іншої сировини на виробництво хліба «Українського» подового та батона «Київського», що призвело до необґрунтованого збільшення повної собівартості та оптово-відпускної ціни на цю продукцію.

«Поглиблений аналіз статей витрат у розрахунковій калькуляції на згадану продукцію свідчить про необґрунтоване підвищення оптово-відпускних цін», – йдеться у повідомленні Антимонопольного комітету України.

Про результати розгляду рекомендацій ПАТ «Київхліб» має повідомити відділення АМКУ у десятиденний термін з дня отримання рекомендацій.

Нагадаємо, 12 листопада ПАТ «Київхліб», порушивши домовленості з київською владою, самостійно підвищив ціни на сорти хліба, що виготовляються за покращеною рецептурою, а саме: «Український» столичний подовий з 4 грн. до 4,68 грн. та батон нарізний «Київський» з 3,50 грн. до 3,84 грн.

Того ж дня Київська міська державна адміністрація звернулась до Антимонопольного комітету України та Прокуратури міста Києва з проханням перевірити правомочність таких дій ПАТ «Київхліб».

версія для друку