українська російська англійська
Українські миротворці вперше здійснили нічний мобільний контроль транспортних засобів у Косово
15.11.2012 | 14:33
Прес-служба Міністерства оборони

Відповідно до наказу командира багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР полковника Веймона Б. Сторі, на півночі Косово продовжують виконувати завдання українські миротворці під загальним командуванням заступника командира національного контингенту майора Руслана Прусова.

Третій тиждень поспіль один із взводів діє у якості QRF (quickly reaction forces) – групи швидкого реагування військової бази КФОР “Nothing Hill”. У разі необхідності українці також готові посилити охорону важливих об’єктів на ділянці від бази “GATE 1”, що знаходиться на кордоні з Сербією, до спостережного посту “COOKE” на північній околиці Митровиці.

Інші три спеціальні взводи національного контингенту з 8 по 14 листопада виконували завдання на спостережному посту “COOKE”. Зокрема, три доби українці охороняли комунікаційний центр КФОР “MT Goles”, двічі за цей період ознайомлювалися з новими гірськими маршрутами патрулювання вздовж адміністративно-розмежувальної лінії Косово – Сербія, тричі супроводжували колони цивільних і військових транспортних засобів, п’ять разів відпрацювали в ситуаційно-аналітичних патрулях за маршрутами: “BALZAK”, “ZOLA”, “LEPOSAVIC, LESAK”, “KBS”, “LBZ”, “CAMP NH, GATE 26, GATE 27”, а також шість разів здійснили VCPRIMBAUD” – мобільний контроль транспортних засобів, у тому числі вночі.

Професійні дії наших військовослужбовців під час виконання різноманітних завдань неодноразово відзначалися командним офіцерським і сержантським складом передового командного посту багатонаціональної бойової групи “East”, якому на даний час тактично підпорядковані чотири українські спеціальні взводи, що виконують завдання у північній частині Косово.

Високу дисциплінованість та відповідальність підлеглих постійно відзначає і командир національного контингенту підполковник Ілля Федоренко, який регулярно перевіряє якість виконання особовим складом завдань за призначенням.

версія для друку