українська російська англійська
Україна зацікавлена в партнерстві з країнами Каспійського регіону на шляху до енергонезалежності
15.11.2012 | 15:13
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Уряд України успішно реалізує програму з підвищення енергетичної незалежності держави шляхом диверсифікації шляхів і джерел постачання енергоресурсів та збільшення власного видобутку. При цьому Україна розглядає країни Каспійського регіону як важливих партнерів для диверсифікації шляхів і джерел енергопостачання та спільної реалізації енергетичних проектів. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, виступаючи на Саміті Атлантичної ради з питань енергетики та економіки, що проходить 15-16 листопада в м. Стамбул (Туреччина).

«Україна має амбіційні плани досягнути енергетичної незалежності наступної декади. Ми збільшуємо власний видобуток, в основному в регіоні Чорного моря, залучаємо найновішу техніку, нові бурові установки, і продовжуватимемо цей прогрес. Крім того, в державі розпочата програма з видобутку сланцевого газу із залученням компаній зі США та Європи», - сказав Міністр.

Вже цього місяця Україна розпочинає реалізацію Національного проекту «LNG-термінал», що відкриє державі доступ до світового ринку зрідженого газу та нові можливості для співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні.

«26 листопада починається будівництво терміналу і завдяки залученню новітніх технологій роботи проходитимуть швидко. Це буде плавучий завод, до якого підходитимуть танкери, що дасть можливість значно прискорити сам процес будівництва і отримання газу», - сказав Міністр.

Юрій Бойко нагадав, що у 2011 році Україна стала членом Європейського енергетичного співтовариства і хоче стати активним учасником регіональних енергетичних проектів, у тому числі - трансанатолійського газопроводу (TANAP).

«Україна веде переговори з партнерами щодо можливої участі в проекті TANAP. І ми маємо переконливі аргументи, адже практично вся інфраструктура, починаючи від Туреччини до наших кордонів – вже готова. Більш того, Україна має на кордоні з Європейським Союзом газові сховища, які можуть бути основою для цього майбутнього газопроводу», - сказав Юрій Бойко.

Він додав, що транспортування каспійських енергоресурсів на європейські ринки через надійні маршрути сприятиме стабільності, економічному зростанню та безпеці в регіоні.

«Наші партнери з Азербайджану та інших країн привносять нові енергетичні ресурси в Європу, і ми готові брати участь у цьому процесі. Диверсифікація ресурсів є важливою для Європи, що вже показав скраплений газ, що з'явився на європейському ринку за нижчою ціною», - сказав Юрій Бойко.

Говорячи про шляхи постачання газу, голова Міненерговугілля акцентував, що Україна є і буде важливим та надійним транзитером російського газу до Європи.

«Газотранспортна система України є ключовим елементом енергетичної безпеки Європи. Ми транспортуємо майже 100 млрд. кубометрів газу на рік до Європи і розвиток нашої газотранспортної системи це, безумовно, пріоритетний напрямок. Я вдячний фінансовим організаціям в Європі, які вже почали це усвідомлювати і втілювати програми підтримки нашої газотранспортної системи, виділяючи кошти. Таким чином вони підтримують енергетичну безпеку в Європі в цілому», - сказав Міністр.

Міністр акцентував, що Україна успішно залучає інвестиції в енергетичний сектор завдяки вдосконаленню законодавства та нормативно-правової бази, постійному діалогу між Урядом та інвесторами.

Юрій Бойко виступив з доповіддю на першій сесії Саміту Атлантичної ради, присвяченій питанням енергетичної безпеки Європи, шляхів постачання газу та підвищення ролі Каспійського регіону у постачанні газу до європейських країн.

Серед учасників Саміту -  Віце-прем’єр-міністр Туреччини Алі Бабакан, заступник Міністра енергетики США Ден Понеман, помічник Держсекретаря США у справах Південної і Центральної Азії Роберт Блейк, спецпосланець і координатор Держдепартаменту США з питань енергетичної безпеки Карлос Паскуаль, Посол США в Азербайджані Річард Монінгстар, колишній радник Президента США з національної безпеки Збігнєв Бжезинський, вищі посадові особи енергетичних відомств країн Каспійського регіону, представники провідних нафтогазових компаній.

версія для друку