українська російська англійська
15 листопада відзначається Міжнародний день відмови від тютюну
15.11.2012 | 15:26
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Щорічно за ініціативою Міжнародного союзу проти раку 15 листопада відзначається Міжнародний день непаління. У цей день курців закликають спробувати припинити курити хоча б на один день, а зекономлені від покупки сигарет гроші віддати на благочинність.

Проблема відмови від куріння завжди залишається актуальною, особливо для тих, хто не може самостійно відмовитися від шкідливої звички.

Міністерство охорони здоров’я своїм наказом МОЗ № 746 від 26.09.2012 затвердило «Методичні рекомендації для медичних працівників закладів охорони здоров'я з надання лікувально-профілактичної допомоги особам, які бажають позбутися залежності від тютюну» http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20120926_746.html , базовані на кращому світовому досвіді практичної допомоги у відмові від куріння.

МОЗ України закликає кожного медичного працівника України протягом листопада місяця вибрати хоча б один робочий день, протягом якого запитувати кожного свого пацієнта про тютюнокуріння. Некурців варто похвалити за здоровий вибір, а курців – заохотити кинути палити та запропонувати їм свою допомогу.

Нагадаємо, у цьому році в Україні за ініціативи Уряду, Міністерства охорони здоров’я, громадськості вже відбулась низка антитютюнових заходів, спрямованих на заборону куріння, його негативний вплив на здоров’я курців та його оточуючих, саме на законодавчому рівні. Зокрема, з 16 вересня 2012 року в Україні заборонено майже всі форми реклами тютюну, з 4 жовтня 2012 року усі упаковки для тютюнових виробів в Україні виготовляються з фотоілюстраціями із зображеннями хвороб, викликаних курінням, з листопада поточного року діє повна заборона куріння в громадських місцях, з 16 грудня 2012 року набуде чинності закон, який, зокрема, повністю забороняє куріння не лише у приміщеннях, але і на території закладів охорони здоров’я.

 

 

 

версія для друку