українська російська англійська
Практична реалізація національного проекту "LNG-термінал" почнеться 26 листопада
16.11.2012 | 10:54
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

26 листопада 2012 року в Україні розпочнеться реалізація Національного проекту «LNG-термінал», що відкриє державі доступ до світового ринку зрідженого газу та нові можливості для співпраці в Чорноморсько-Каспійському регіоні. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, виступаючи на саміті Атлантичної ради з питань енергетики та економіки, що проходить 15-16 листопада у м. Стамбул (Туреччина).

«26 листопада починається будівництво терміналу і завдяки залученню новітніх технологій роботи проходитимуть швидко. Це буде плавучий завод, до якого підходитимуть танкери, що дасть можливість значно прискорити сам процес будівництва і отримання газу», - сказав Міністр.

Вже цього місяця ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» починає перший етап будівництва газопроводу для підключення терміналу до ГТС України.

Першу частину проекту терміналу – будівництво плавучої установки для регазифікації і зберігання газу, планується завершити у 2015 р. Це дозволить Україні закуповувати до 5 млрд. кубометрів газу на рік за цінами, значно нижчими, ніж коштує за імпортний російський газ зараз. Друга частина – спорудження наземного терміналу з приймання СПГ, який матиме можливість розвантажувати великі СПГ-танкери, дозволить Україні отримувати 10 млрд. кубометрів скрапленого газу щорічно вже з 2018 р.

Потенційними постачальниками LNG до України визначено країни Північної та Західної Африки (Єгипет, Алжир, Нігерія), Перської затоки (Катар), Каспійського регіону (Азербайджан, Туркменістан).

 

версія для друку