українська російська англійська
На Черкащині виробництво м'яса збільшено в 1,3 раза
16.11.2012 | 11:50
ЧЕРКАСЬКА ОДА

Розвитку галузі тваринництва на Черкащині приділяють особливу увагу. У структурі валової продукції, що виробляється в аграрному секторі області, продукція тваринництва становить 42 %. За останні 2,5 роки виробництво м'яса в живій вазі збільшено в 1,3 раза і досягло майже 450 тис. тонн. Цей показник перевищує найвищі досягнення з виробництва м'яса за всю історію області в 1,5 раза.

Заходи, що вживались облдержадміністрацією щодо розвитку галузі молочного скотарства, також дали позитивні результати. Як наслідок, нинішнього року у всіх категоріях господарств приріст виробництва молока становить 7 %, виробництво м'яса перевищує фізіологічну норму споживання майже в 5 разів, яєць – у 2 рази. Провідними  районами  в галузі тваринництва є Золотоніський, Чорнобаївський і Христинівський райони, якими вироблено 56 % загальних об’ємів виробництва молока.

На Черкащині створюються нові тваринницькі комплекси з виробництва продукції на промисловій основі та за новими економіко-правовими відносинами. Вже на сьогодні в регіоні на цій основі виробляється 100 відсотків м'яса курей-бройлерів та яєць, 40 відсотків молока.

За 2 останні роки на Черкащині введено в дію 2 сучасних свинокомплекси – ТОВ Селекційний Племзавод «Золотоніський» (потужність 25 тисяч свиней, сума інвестицій в реконструкцію 11,5 млн. гривень) та ТОВ СП «Валява» Городищенського району (загальною потужністю 50 тисяч свиней, сума інвестицій 112 млн. грн. ).

У молочному скотарстві введено в дію 3 молочних комплекси з безприв’язним утриманням корів та доїнням у доїльних залах. З них – 1 у ТОВ «Агроко» Чорнобаївського району на 700 корів (сума інвестицій 8,5 млн. грн.), та 2 – в Христинівському районі: Корпорація «Украгротех» на 750 корів (сума інвестицій 17 млн. грн.) та Фермерське господарство «Голден» на 300 корів (сума інвестицій 24 млн. грн.). Нинішнього року проводиться реконструкція та добудова ще двох сучасних молочних комплексів, загальною потужністю 2,5 тисячі корів (ТОВ «Кищенці» – 1800 корів (І черга 12,5 млн. грн.), ТОВ «Дзензелівське» – 700 корів Маньківського району (сума інвестицій 15 млн. грн.).

Введення в дію нових виробничих потужностей дасть змогу в найближчий період на промисловій основі наростити виробництво молока на 20 тисяч тонн, а свинини – на 8 тисяч тонн.

 

версія для друку