українська російська англійська
Виїзні бригади лікарів на Дніпропетровщині оглянули у селах 535 ветеранів
16.11.2012 | 12:00
Дніпропетровська ОДА

Для надання необхідної медичної допомоги ветеранам війни, які проживають  у сільській місцевості, спеціалістами Дніпропетровського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни створені діагностичні та консультативні виїзні бригади. За 2012 рік бригадами проведено 8 виїздів. Оглянуто 535 ветеранів та проведено 202 ультразвукових дослідження.

Пацієнти, які потребували стаціонарного лікування, отримали направлення до госпіталю.          

Виїзні бригади укомплектовані терапевтами, невропатологами, хірургами, урологами, офтальмологами, отоларингологами, лікарями ультразвукових досліджень.

«Ветерани війни, які проживають у віддалених районах області, мають можливість отримувати високоякісну діагностику та консультації кваліфікованих фахівців обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни. Ті ветерани, які потребують стаціонарного лікування, отримують направлення до госпіталю. Госпіталь забезпечений дороговартісними медичними препаратами для лікування ішемічної хвороби серця, остеопорозу, опорно-рухової системи тощо. Для пацієнтів розроблені спеціальні реабілітаційні програми з новими методиками лікувальної фізкультури», - сказав начальник Дніпропетровського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни Сергій Дудник.

Практика профілактичних медичних обстежень людей похилого віку та ветеранів війни, які проживають у віддалених районах області, також широко застосовується спеціалістами Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова. Ними, зокрема, у 2012 році проведено 54 виїзди до віддалених міст і районів області та оглянуто 408 ветеранів війни. У разі потреби, кожен ветеран отримав належне лікування.

«За ініціативи голови облдержадміністрації  Олександра Вілкула у медичних закладах області з метою діагностики стану здоров`я населення створені спеціальні мобільні бригади лікарів, які у постійному режимі здійснюють огляди жителів віддалених сіл та районів області, зокрема людей похилого віку та ветеранів війни. Така практика є  ефективною та дозволяє своєчасно виявляти захворювання та починати курс лікування. Протягом 2012 року вже майже всі ветерани Дніпропетровщини (93,5%), у тому числі і немобільні, пройшли профілактичну діагностику стану здоров`я», - сказала заступник начальника головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

У Дніпропетровському обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни щороку високоякісне лікування  отримують близько 4,5 тисяч ветеранів війни.

У медичному закладі функціонують два терапевтичних відділення (по 60 ліжок), неврологічне відділення (40 ліжок), хірургічне відділення (50 ліжок), фізіотерапевтичне відділення, лікувально-діагностичне відділення.

Крім того, у рамках реабілітаційних програм в госпіталі працює кабінет лікувальної фізкультури, який у повній мірі оснащений необхідними тренажерами.

Спеціалісти госпіталю постійно проходять курси підвищення кваліфікації, беруть участь в обласних та Всеукраїнських наукових конференціях, симпозіумах, форумах тощо.

Медичному обслуговуванню людей похилого віку та ветеранів війни на Дніпропетровщині приділяється особлива увага.

У рамках модернізації охорони здоров`я на Дніпропетровщині в медичних закладах області видатки на харчування та медикаменти для ветеранів війни зросли більш ніж утричі – з 9,6 млн. грн. до 30,3 млн. грн. (з 5,2 млн. грн. до 15,9 млн. грн. – на медикаменти та з 4,4 млн. грн. до 14,3 млн. грн. – на продукти харчування). Фінансування одного ліжко-дня у лікувальних закладах Дніпропетровщини для ветеранів становить 75 грн. (40 грн. – медикаменти та 35 грн. – харчування).

Для ветеранів війни в регіоні працюють три спеціалізовані госпіталі. Загальна кількість ліжок для ветеранів в усіх лікувально-профілактичних закладах складає понад 1200 ліжок.

У 2012 році стаціонарне оздоровлення пройшли понад 12 тис. осіб, отримали безкоштовне зубопротезування майже 1,5 тис. осіб, слухопротезування – 343 особи, штучні кришталики – 290 осіб.

Крім того, ветерани Дніпропетровщини забезпечуються медикаментами за пільговими рецептами та санаторно-курортним оздоровленням.

За ініціативи та участі обласного центру здоров’я на базі територіальних центрів соціального обслуговування населення Ленінського та Амур-Нижньодніпровського районів   у Дніпропетровську, а також Ради ветеранів Дніпропетровського Південного машинобудівного заводу у клубі «Меридіани життя» протягом багатьох років працюють університети здоров’я з питань здорового способу життя для літніх людей.

 Громадяни похилого віку, які потребують особливої уваги, мають можливість оздоровлюватися у реабілітаційних відділеннях Центрів соціального обслуговування пенсіонерів.

В області також працює 48 медико-соціальних кімнат та центрів милосердя Червоного Хреста з надання медичної допомоги пацієнтам похилого віку.

 

версія для друку