українська російська англійська
Стабільне зростання економіки - головна мета, над досягненням якої працює Міністерство фінансів
16.11.2012 | 14:04
Прес-служба Міністерства фінансів

15 листопада Міністр фінансів Юрій Колобов взяв участь у Міжнародній конференції «Практика та проблеми застосування податкового законодавства», де обговорювалися питання, що виникають у платників під час сплати податків, шляхи вдосконалення процесу адміністрування податків та надання послуг для платників податків, а також умови наближення податкового законодавства України до кращих європейських та світових стандартів.

Під час свого виступу Міністр фінансів Юрій Колобов підкреслив, що податкова політика – один із інструментів регулювання економічного розвитку, ефективність якого відображається на фінансово-економічному становищі держави, її інвестиційній привабливості та рейтингах.

Він відзначив, що зміна податкової політики дозволила Україні суттєво покращити свої позиції в рейтингу Світового банку. Так, за показником «Оподаткування» рейтинг України підвищився на 18 пунктів. Це стало результатом послідовності, виваженості та поміркованості дій української влади в процесі реалізації державних реформ, зокрема, в частині лібералізації податкового законодавства.

Однак, незважаючи на позитивні досягнення, процес реформування ще не завершено, він постійно вдосконалюється і сьогодні перед Урядом стоїть низка завдань:

продовження політики зниження рівня податкового навантаження на бізнес;

скорочення витрат часу платників на нарахування і сплату податків шляхом спрощення форм звітності та податкових процедур. Одним із заходів у даному напрямі стане перехід з 2013 року на річний звітний період з податку на прибуток (із щомісячними авансовими внесками для платників, річний дохід яких перевищує 10 млн. гривень);

подальше удосконалення норм Податкового кодексу;

забезпечення розвитку практики мінімізації безпосереднього спілкування податкових органів з платниками (електронна звітність і дистанційне обслуговування).

На завершення свого виступу Міністр фінансів зауважив, що головна мета державних реформ, які сьогодні провадяться в державі – формування сприятливих стимулів в податковому законодавстві для розвитку бізнесу, залучення інвестицій та стабільне економічне зростання України.

 

 

версія для друку