українська російська англійська
Розпочинається проект Твінінг між Францією та Україною в реформуванні системи соцпослуг
16.11.2012 | 16:34
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Сьогодні у Києві відбулася установча конференція Твінінг проекту „Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні”. Проект реалізується Міністерством соціальної політики України, Генеральним Директоратом соціального зближення Франції (ГДСЗ) і Агентством розвитку та координації міжнародних відносин Франції (ADECRI) за підтримки Делегації Європейського Союзу (ЄС) в Україні.

Мета Проекту, що розрахований на 24 місяці, передбачає сприяння реформуванню системи надання соціальних послуг в Україні відповідно до стандартів та найкращого досвіду Європейського союзу. Передбачається, що у його рамках буде здійснено аналіз чинного законодавства України у сфері соціальних послуг та  підготовлено рекомендації щодо його наближення до стандартів та досвіду ЄС. Також роботу буде зосереджено на критеріях оцінювання якості соціальних послуг та розробці такої моделі надання соціальних послуг, щоб вона була доступною і спиралася на тісну співпрацю між державними та неурядовими учасниками.

В установчій конференції взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі, Директор Генерального Директорату соціального зближення Сабін Фуркад, керівник Управління програм допомоги в Україні, Координатор з питань співпраці Делегації Європейського Союзу в Україні Ендрю Расбаш, представники центральних органів виконавчої влади України, профільних комітетів Верховної Ради України, міжнародних та громадських організацій, науковці та журналісти.

Вітаючи від імені Мінсоцполітики учасників зібрання, заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова наголосила, що в Україні нині активно триває процес реформ. При цьому реформування системи надання соціальних послуг є одним з пріоритетних напрямів реалізації соціальної політики в державі. Це передбачено  Програмою економічних реформ на 2010 – 2014 роки та соціальними ініціативами Президента України.

„Завдання, які ми ставимо у соціальній сфері – радикальне підвищення якості й ефективності послуг. Більше того, реформа системи надання соціальних послуг орієнтована на впровадження комплексного підходу під час обслуговування громадян з виходом у сім’ю. Необхідно забезпечити активне виявлення потреб сімей, не зважаючи на наявність у них дітей та віковий ценз, оптимізувати діючу структуру закладів та установ задля забезпечення комплексного підходу при організації та наданні соціальних послуг, здійсненні соціального супроводу сімей”, - сказала Лідія Дроздова.

Урядовець поінформувала про ті кроки, які вже зроблені у цьому напрямі. Так, у березні ц.р. було прийнято ініційований Урядом Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо соціальних послуг”, який законодавчо врегульовує системний підхід в адмініструванні соціальних послуг, стандартизацію соціальних послуг, запровадження соціального замовлення таких послуг.

Водночас Стратегією реформування системи надання соціальних послуг, що була схвалена Урядом у серпні цього року, визначено основні завдання, що мають бути виконані. На сьогодні для виконання поставлених завдань Міністерством розроблено 8 нормативно-правових актів, з яких 5 прийнято. Впроваджуються інноваційні соціальні послуги, розробляються стандарти їх надання, приділяється увага й підвищенню кваліфікації соціальних працівників.

Окремо Лідія Дроздова зупинилася на запровадженні в Україні інституту фахівців із соціальної роботи. „Перед цими спеціалістами поставлені надзвичайно важливі завдання - виявляти кризові сім’ї й з’ясовувати їх проблеми, надавати їм психологічну й правову допомогу, сприяти у працевлаштуванні, отриманні виплат і пільг тощо. Вони мають працювати на попередження можливих негараздів і головні зусилля спрямовувати на збереження повноцінного сімейного середовища для дитини. І ними вже надається конкретна дієва дорога”, - зазначила заступник Міністра.

При цьому, за словами Лідії Дроздової, Мінсоцполітики усвідомлює: процес роботи з батьками з метою виведення сім’ї з кризи є тривалим у часі. Але Міністерство очікує, що завдяки наполегливій роботі фахівців вже у 2013 році кількість сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, значно зменшиться, бо вже на сьогодні спостерігаються результативні показники зняття сімей із соціального супроводу з позитивним результатом.

У всіх цих питаннях Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними, громадськими організаціями, науковцями, зокрема експертами  ПРООН, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), фонду „Розвиток України”, Всеукраїнської громадської організації „України без сиріт”, партнерства „Кожній дитині”, Всеукраїнської благодійної організації „Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, Благодійного фонду „Віфанія”, Всеукраїнського благодійного фонду „Коаліція ВІЛ-сервісних організацій”, Всеукраїнської благодійної організації „Турбота про Літніх в Україні”.

„Сподіваюся, що досвід та знання експертів з Франції, які будуть працювати з фахівцями нашого Міністерства пліч-о-пліч у рамках реалізації проекту, також стануть значним внеском у реформування системи надання соціальних послуг в Україні. Зі свого боку, ми докладемо всіх зусиль для успішної реалізації поставлених завдань”, - наголосила Лідія Дроздова.

 

версія для друку