українська російська англійська
Після викриття митниками схеми із заниженням податків у бюджет буде доплачено понад 50 млн. грн.
16.11.2012 | 16:55
Прес-служба Державної митної служби

Митниця активно застосовує пост-аудитконтроль, що дозволяє після випуску товарів у вільний обіг виявити порушення, яких суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності припустилися на стадії митного оформлення.

Департамент митного аудиту та управління ризиками Держмитслужби виявив схему ухилення від сплати податків, яку використовував відомий український імпортер китайських автомобілів.

Підприємство купувало в Китайській Народній Республіці значні партії легкових та вантажних транспортних засобів у некомплектному або незавершеному вигляді. А в Україні декларувало ці товари як запасні частини.

У результаті такої оборудки компанія занижувала вартість транспортних засобів в 2 – 2,5 раза та мінімізовувала свої зобов’язання щодо сплати митних платежів.

Державна митна служба України отримала інформацію від митних органів КНР щодо імпорту в Україну кузовів транспортних засобів та запасних частин до них, так званих «машинокомлектів».

Надані документи підтвердили дані щодо вартісних та якісних характеристик товарів, які мають значення для оподаткування при імпорті.

Саме так було виявлено, що ці відомості суттєво відрізняються від тих, які були надані митним органам України під час оформлення.

За даними фактами Держмитслужбою проведено документальну перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів. За її результатами зафіксовані порушення на суму близько 28 млн. гривень.

Документальна перевірка діяльності ще одного відомого київського автоімпортера встановила, що компанією не в повному обсязі додавалися до митної вартості її складові, які згідно з положеннями Митного кодексу  мали бути частиною бази оподаткування. Це призвело до несплати податків на суму 13 млн. гривень.

Загальна сума податкових зобов’язань, виставлених цим двом компаніям (із урахуванням штрафних санкцій) складає близько 51 млн. грн.

У зв’язку з ознаками злочину матеріали передано до правоохоронних органів.

версія для друку