українська російська англійська
На Хмельниччині підписано Меморандум щодо створення першого в Україні енергетичного кластеру
19.11.2012 | 11:30
Хмельницька ОДА

У  Хмельницькій області буде створено перший в Україні енергетичний кластер. Відповідний Меморандум було підписано між представниками науки, влади, промислових підприємств, енергозберігаючих і енергогенеруючих компаній.

На думку голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи, Меморандум дасть можливість об’єднати всі зусилля стосовно розвитку альтернативних видів джерел енергії і економії енергетичних ресурсів.

«Це для нас надзвичайно важливо. Вважаю, що у нас є достатньо фахівців і серйозних кадрів, щоб об’єднувати ці всі ідеї і втілювати їх на практиці. Я особисто вніс пропозицію, щоб наші провідні вузи технічного спрямування ввели додаткові професії на відповідних факультетах, щоб прив’язати знання наших випускників до виробництва», – зазначив керівник області.

Голова облдержадміністрації заявив, що Хмельниччина активно працює в напрямку альтернативних видів опалення, у створенні когенераційних установок, гідроелектростанцій, сонячних електростанцій, переходу бюджетних організацій на твердопаливні котли та інше, заощаджуючи при цьому великі кошти.

Зокрема, 16 когенераційних установок, які введено в експлуатацію, вже дали економію бюджетних коштів більше 12 мільйонів гривень, пояснив Василь Ядуха.

версія для друку