українська російська англійська
Держфінінспекція сприяє створенню в Україні нових робочих місць
19.11.2012 | 12:33
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Держфінінспекція України провела ревізії використання коштів, виділених із бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів у 2010-2011 роках.

Під час ревізій, проведених територіальними органами Держфінінспекції 2011 року, встановлено порушень щодо використання коштів Фонду на загальну суму 126,2 млн. грн. у Головному управлінні праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської ОДА, ТОВ «Волинь Ліс Сервіс», Головному управлінні промисловості та розвитку інфраструктури Донецької ОДА, Головному управлінні промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА, Державній компанії «Луганськлегінвест», засновником якої є Луганська ОДА, Мостиській райдержадміністрації Львівської області, ДП «Жовківське лісове господарство» (Львівська область).

За результатами проведених контрольних заходів здійснювалась робота щодо усунення виявлених порушень. Так, Держфінінспекція в Луганській області за результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державної компанії «Луганськлегінвест» надіслала вимогу про усунення встановлених порушень на суму понад 88,8 млн. грн., зокрема, створити нові робочі місця (НРМ), передбачені Програмою, провести претензійно-позовну роботу з підрядниками щодо відшкодування збитків шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт, а також повернення постачальниками зайво отриманих коштів за обладнання.

На виконання пред’явлених Держфінінспекцією в Луганській області вимог підприємствами-одержувачами коштів Фонду створено 646 нових робочих місць, вартість яких становить понад 81,1 млн. грн. Також відшкодовано збитків на суму 183,09 тис. грн. шляхом проведення будівельно-монтажних робіт.

Водночас не всі об’єкти контролю виконують вимоги Держфінінспекції щодо усунення виявлених порушень.

Зокрема, ТОВ «Донбас ВІО» не виконало вимоги Держфінінспекції в Луганській області щодо створення 34 нових робочих місць, вартість яких становить понад 6,7 млн. грн.

Держфінінспекція у Волинській області пред’явила Головному управлінню праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської ОДА вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень на суму понад 11 млн. грн. Через невиконання зазначеним Головним управлінням пред’явлених вимог Держфінінспекція у Волинській області надіслала позовну заяву до Волинського окружного адміністративного суду про зобов’язання вчинення дій – виконання вимог Держфінінспекції щодо усунення виявлених порушень. Рішенням суду від 04.09.2012 адміністративний позов задоволено повністю, тобто Головне управління зобов’язано виконати вимоги Держфінінспекції. Проте 19.09.2012 Головне управління оскаржило рішення адміністративного суду у Львівському апеляційному адміністративному суді. Станом на 30.10.2012 апеляційна скарга судом не розглянута.

Держфінінспекцією в Житомирській області за результатами позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА надіслано обов’язкові вимоги щодо усунення виявлених порушень на загальну суму понад 1 млн. грн. На виконання пред’явлених Держфінінспекцією вимог Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА подало позовну заяву до Житомирського окружного адміністративного суду щодо відшкодування ТОВ «Ратібор ОЛ» завданих збитків, у задоволенні якого судом було відмовлено.

За зверненням Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської ОДА Прокуратурою Житомирської області пред’явлений до Господарського суду Житомирської області позов про стягнення з ТОВ «Ратібор ОЛ» зазначених коштів. Проте у задоволенні позову судом відмовлено. Прокуратурою Житомирської області рішення Господарського суду оскаржено в Рівненському апеляційному суді, яким апеляційна скарга не задоволена та рішення Господарського суду залишено без змін. Прокуратурою Житомирської області подано касаційну скаргу до Вищого Господарського Суду України. Станом на 16.10.2012 касаційна скарга Вищим Господарським Судом України не розглянута, рішення судом не прийняте.

версія для друку