українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна активно впроваджує реформи в енергетиці та залучає інвестиції у ПЕК
19.11.2012 | 15:04
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Україна адаптує своє енергетичне законодавство до законодавства Європейського Союзу та активно співпрацює з міжнародними фінансовими установами щодо залучення інвестицій для будівництва і розвитку інфраструктурних об’єктів паливно-енергетичного комплексу. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив на телеканалі «Інтер».

«З лютого минулого року ми є повноправними членами європейського Енергетичного співтовариства, і ми лібералізували і ринок газу, і ринок електроенергії», - підкреслив Юрій Бойко.

Разом з тим він наголосив, що у процесі реформування енергетичного сектору економіки потрібно дуже виважено підходити до вирішення соціально-чутливих питань, зокрема тарифів і систем субсидування.

«Президент чітко сказав з приводу цього, що ми не збираємося перекладати зростання вартості того ж газу на плечі людей. І тому буде дуже виважений підхід до реформ, які стосуються людей», - наголосив Міністр.

Юрій Бойко також зазначив, що Україна сьогодні залучає кошти європейських фінансових організацій для реалізації важливих енергетичних проектів.

«Минулого року до нас надійшло приблизно 2 млрд. доларів. Сьогодні ми реалізуємо 10 важливих проектів в енергетиці. Починаючи від найбільшої гідроакумулюючої станції – Дністровської ГАЕС, і закінчуючи заводом з фабрикації ядерного палива, який дасть нам незалежність у ядерній сфері», - підкреслив Юрій Бойко.

Міністр наголосив, що наступного року реалізація цих проектів в енергетиці дозволить створити додатково 50 тисяч робочих місць.

 

версія для друку