українська російська англійська
Україна розвиватиме міжнародні комбіновані перевезення з Угорщиною
19.11.2012 | 15:46
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна завершила внутрішньодержавні процедури з підготовки до підписання проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про міжнародні комбіновані перевезення. Про це йшлося під час українсько-угорських переговорів експертів з питань визначення механізмів і перспектив здійснення мультимодальних (комбінованих) перевезень, що відбулися 13-14 листопада 2012 року у Будапешті. Українську делегацію очолив директор департаменту координації політики розвитку інфраструктури і туризму Міністерства інфраструктури України Микола Снітко, угорську сторону – заступник директора департаменту автомобільного і залізничного транспорту Міністерства національного розвитку Угорщини Андраш Секей.

Під час засідання сторони узгодили текст Угоди - проект документа передано Уряду Угорщини. Після завершення внутрішньо-угорських процедур угоду буде підписано.

Також українська сторона запропонувала угорській розглянути можливість організації проведення контрольних перевірок (спільного контролю) на одній із прикордонних станцій Чоп або Захонь. Це не лише спростить проходження контролю при перетині українсько-угорського кордону, а й дозволить створити максимально сприятливі умови для функціонування поїзду комбінованого транспорту, проходження якого заплановано територіями України та Угорщини. У свою чергу Угорщина виступає за створення на взаємовигідній основі логістичного центру на території Угорщини для прийому, зберігання, перевантаження і переробки вантажів, що прямують з України в напрямку Західної Європи. Ці та інші питання, пов’язані з організацією мультимодальних перевезень між країнами, сторони обговорять у ході наступного засідання в Україні.

Українська та угорська делегації обговорили розвиток контрейлерних перевезень за перспективним маршрутом Київ - Львів - Чоп - Захонь - Білко. Організацію  контрейлерних перевезень між Україною та Угорщиною, у тому числі у цьому напрямку, буде доручено залізничним адміністраціям.

Крім того, сторони домовились забезпечувати максимально сприятливі умови для реалізації проекту експерементального контейнерного поїзда у напрямку Китай-Росія-Україна-Угорщина (Захонь) у першому півріччі 2013 року, який може бути конкурентноздатною альтернативою морським перевезенням.

Нагадаємо, в Україні ведеться активна робота щодо розвитку комбінованих перевезень: впроваджено електронний документообіг при здійсненні міжнародних мультимодальних (комбінованих) перевезень; у випадку проведення попереднього документального контролю митний контроль товару, який пересувається транзитом через митну територію України в контейнері не перевищуватиме 4 години з моменту надання необхідних документів. А Митним кодексом України впроваджено низку новацій: час митного оформлення однієї імпортно-експортної операції скорочено з 24 до 4 годин; підприємці можуть самостійно обирати митницю, де вони декларуватимуть товари тощо.

 

версія для друку