українська російська англійська
Міліція міграційного контролю на варті правопорядку
19.11.2012 | 17:25
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

За оцінками експертів ООН незаконна міграція разом із торгівлею людьми посідають третє місце серед різновидів транснаціональної організованої злочинності після наркотрафіку та реалізації зброї. Враховуючи зручне географічне розташування України у центрі Європи, наша держава на сьогодні є частиною центральноєвропейського маршруту по транзиту незаконних мігрантів (через Росію, Польщу, Словаччину, Угорщину в країни Західної Європи).

У квітні минулого року в структурі Міністерства внутрішніх справ утворено новий підрозділ - Управління міліції міграційного контролю та його територіальні підрозділи. Основним завданням служби є виявлення порушників міграційного законодавства, нелегальних мігрантів, їх документування та облік. Зокрема, вжиття превентивних заходів до зазначеної категорії осіб, підготовка пропозицій щодо скорочення терміну перебування в державі, видворення та примусове повернення іноземців і осіб без громадянства, а також заборона їм подальшого в'їзду в Україну тощо.

За час створення підрозділу вже складено понад 84 тис. адміністративних протоколів. За правопорушення у сфері реєстрації фізичних осіб і видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, притягнуто до адміністративної відповідальності - 71 тис. та 13 тис. за порушення законодавства про правовий статус іноземців.

Загалом затримано 1,7 тис. нелегальних мігрантів, виявлено 28 груп іноземців-нелегалів.

Підрозділами міліції міграційного контролю затримано 6 організаторів та 9 посібників незаконного переправлення осіб через державний кордон, стосовно них порушено 7 кримінальних справ за ознаками ст. 332 (організація незаконного перетину державного кордону) КК України.

Зібрано та направлено до Державної міграційної служби України 1,3 тис. матеріалів щодо примусового повернення іноземців та осіб без громадянства за межі України, за ними прийнято 1,2 тис. рішень. Рішення про примусове повернення самостійно виконано 747 іноземними громадянами, супровід застосовано до 146 іноземців.

Варто зазначити, що за невиконання іноземцями рішень про примусове повернення до адміністративних судів надіслано 165 позовів. Судами прийнято 136 рішень щодо примусового видворення, з яких 88 виконано. За іншими рішеннями судів іноземці-нелегали знаходяться у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства до оформлення відповідних документів та фінансового забезпечення на переїзд.

76 іноземців направлено до пунктів тимчасового розміщення нелегальних мігрантів. Скорочено термін перебування в Україні 241 іноземцю.

Нагадуємо, що на офіційних сайтах Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби (http://mvs.gov.ua, http://dmsu.gov.ua) висвітлюються питання пов'язані з міграційними процесами у державі. З усіх питань, що стосуються незаконного перебування іноземців на території України, громадяни можуть звернутися на телефон довіри (044)-254-76-43.

 

версія для друку