українська російська англійська
Українські та французькі правоохоронці підбили підсумки проекту TWINNING
19.11.2012 | 17:44
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

В Академії внутрішніх військ МВС України з 12 по 16 листопада 2012 року відбулася робоча зустріч представників французьких та українських правоохоронних органів в рамках проекту TWINNING.

Основним завданням проекту є сприяння у розбудові та реформуванню внутрішніх військ МВС України. Вони мають перетворитися на правоохоронне відомство європейського зразка, основною метою діяльності якого має стати постулат «Людина та її права – понад усе».

Постійний радник проекту TWINNING від французької сторони дивізійний комісар Мішель Жербер розкрив питання щодо системи підготовки всіх категорій співробітників поліції та Національної жандармерії Франції, а також надав рекомендації щодо вдосконалення системи професійної підготовки внутрішніх військ.

Протягом тижня французькі офіцери: майор Тьеррі Депраетер, капітан Селін Шато та капітан Ерік Енріон ділилися своїм досвідом у сфері підготовки Національної жандармерії та поліції.

Вони розповідали офіцерам Академії та Головного управління внутрішніх військ про повноваження агентів та офіцерів судової поліції Франції.

Також закордонні експерти обговорили разом з українськими правоохоронцями нові напрямки в підготовці військовослужбовців внутрішніх військ МВС України, які пов’язані зі створенням законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про внутрішні війська».

Обидві сторони обмінялися відомостями про програми підготовки, які було б доцільно ввести в дію, враховуючи можливе розширення повноважень внутрішніх військ.

«Програма TWININGце програма співпраці. З одного боку, французька сторона розповідає про їх методи роботи, з іншогоукраїнська сторона ділиться своїм досвідом», – зазначив перший заступник начальника Академії з навчально-методичної та наукової роботи генерал-майор Володимир Пеньков.

Безперечно, спільно напрацьовані форми та методи підготовки мають право на існування і будуть запропоновані для використання в службово-бойовій діяльності військ.

«Викладачі та офіцери штабу Академії мають високий методичний та науковий рівень педагогічної підготовки. Наші обговорення показали, що вони проводять наукові дослідження в галузі педагогіки та психології для вдосконалення викладання. Це являє собою сучасний підхід до професійної підготовки. Ми не бачили практичних дій внутрішніх військ, але те, що ми побачили в аудиторіях, свідчить про високий рівень професіоналізму», – зазначив майор Тьеррі Депраетер.

 

версія для друку