українська російська англійська
Обговорено питання мобільності педагогів і науковців та зв'язок між освітою і міграцією в Україні
19.11.2012 | 17:55
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Відбулася презентація досліджень «Міжнародна мобільність українських педагогів і науковців» та «Зв'язок між освітою та міграцією в Україні», що проведені в рамках проекту Міжнародної організації праці «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами».

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства соціальної політики, Національної академії педагогічних наук України, Федерації роботодавців, Федерації профспілок України, міжнародних організацій та інші.

Засідання відкрив В’ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту, який зазначив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту виступає одним із партнерів Проекту ЄС-МОП, зокрема, в рамках роботи з розроблення і впровадження професійних стандартів на основі компетенцій, розроблення та впровадження в Україні механізму визнання неформальної освіти, у тому числі здобутої мігрантами за кордоном.

Проект є дуже актуальним, оскільки заходи, що здійснюються в рамках Проекту, відповідають Національному плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Державній цільовій програмі розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 рр. і сприятимуть подальшому розвитку та удосконаленню системи профтехосвіти в Україні.

Він також наголосив, що зв’язок між міграцією та підвищенням кваліфікації складний. На сьогодні обмеженою є інформація про потреби місцевих ринків праці країн виїзду у різних секторах економіки, за різними професіями та по різних регіонах. Тому необхідно отримати додаткові знання про кваліфіковану робочу силу, наявну у країнах походження, на всіх рівнях (низько-, середньо- та висококваліфіковану), а також оцінити вплив на місцеві ринки праці, щоб запобігти «витоку мізків» та втраті кваліфікації.

Василь Костриця, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні, повідомив, що МОП надає підтримку Україні в рамках Програми гідної праці України. У червні 2012 року підписана наступна програма Гідної праці між МОП, Урядом України, організаціями роботодавців та профспілками до 2015 року. Вона включає 3 пріоритети: політика вдосконалення ринку праці, зайнятості, сприяння професійній освіті, наближення професійних навичок і досвіду до потреб ринку праці, зокрема, роботодавців.

«Проект ЄС-МОП з ефективного управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами також робить свій вагомий внесок у стратегію розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Досконале розуміння зв’язків між освітою і міграцією важливий не лише для мігрантів, а й для людей, що живуть і працюють в Україні», - сказав Василь Костриця.

Під час засідання учасники обговорили головні результати досліджень та рекомендації щодо подальших дій у контексті удосконалення професійно-технічної освіти, визнання освіти, здобутої за кордоном, у першу чергу неформальної і спонтанної, а також удосконалення управління кваліфікаційними аспектами трудової міграції.

 

версія для друку