українська російська англійська
У столиці проект з регулювання цін на ліки реалізується в комплексі з програмою "Картка киянина"
20.11.2012 | 11:20
Київська МДА

Близько 15 тисяч киян уже скористалися можливістю купити ліки від гіпертонічної хвороби за зниженою ціною. У Києві урядовий проект з регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонічну хворобу реалізується в комплексі із запровадженням програми «Картка киянина», яка вже сьогодні дозволяє економити на придбанні близько 100 найменувань фармацевтичних засобів. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповів голова КМДА Олександр Попов.

«Ми вдячні за те, що є урядова програма з регулювання цін на ліки, але водночас впроваджуємо і власні – міські програми. Йдеться про муніципальний проект «Картка киянина», який, окрім іншого, дозволяє купувати із значною знижкою найрізноманітніші ліки в аптеках комунальної мережі «Фармація». Це стосується не лише ліків від гіпертонії, йдеться про близько сотні найпоширеніших найменувань лікарських засобів. В аптеках «Фармації» влаштовано спеціальні термінали, окремі куточки, і всі, хто отримав карту киянина, можуть скористатися цією знижкою. Завдяки проекту, а також за підтримки київських виробників лікарських засобів ми можемо утримувати ріст цін і забезпечити дешевими ліками усіх, хто їх потребує. Нині ми продовжуємо видавати картку киянам, передусім соціально незахищеним мешканцям», – наголосив Олександр Попов.

Нагадаємо, з 2 листопада у столиці розпочато реалізацію другого етапу проекту з регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонічну хворобу. За його умовами, при зверненні за рецептом у визначені аптеки та аптечні пункти КП «Фармація» вартість лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби пацієнти сплачують частково.

Часткове відшкодування вартості ліків поширюється на лікарські засоби, діючими речовинами яких є еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Ці активні речовини входять до складу більш ніж 100 зареєстрованих в Україні антигіпертензивних препаратів вітчизняних та закордонних виробників.

Відшкодування вартості ліків відбувається за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. До сплати належить різниця між фактичною роздрібною ціною, встановленою на момент придбання лікарського засобу, та референтною ціною, затвердженою МОЗ.

версія для друку