українська російська англійська
Волинь отримала 23 млн. євро на соціальні проекти
20.11.2012 | 13:10
Волинська ОДА

У рамках програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» Волинь отримала 23 млн. євро. Про це на оперативній нараді розповів заступник голови Волинської облдержадміністрації Едуард Стоєв.  Він зазначив, що в результаті першого раунду було законтрактовано 23 проекти, з яких 4 - за участі волинських партнерів на загальну суму 0,9 млн. євро. Це: «Чиста вода в гирлі річки Буг – транскордонна система водопостачання в Грубешові та Володимир-Волинському»; «Разом безпечніше» (проект МВСУ в області); «SOS – безпечне співіснування людей та бездомних тварин у польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк, Івано-Франківськ»; «Розвиток потенціалу рятувальних служб Польщі та України шляхом розбудови інфраструктури транскордонної системи попередження та управління природними загрозами».

Що стосується великомасштабних проектів, то у першому раунді, волиняни законтрактували 4 проекти на загальну суму 10,5 млн. євро. Цими коштами передбачена модернізація українсько-польського державного кордону: «Реконструкція міжнародного пункту пропуску для автомобільних сполучень «Устилуг» (вартість проекту 6,576 млн. євро); «Розвиток сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби» (8,84 млн. євро); «Створення функціонального модулю «Фільтр у пункті перетину кордону» на МАПП «Рава-Руська», забезпечення обладнанням і технікою пунктів пропуску «Краківець», «Шегині» та «Ягодин» (2,2 млн. євро); «Розвиток ІТ-інфраструктури Державної митної та прикордонної служб України на українсько-польському кордоні» (2,7 млн. євро).

Під час другого набору проектних заявок до пріоритету першого рівня «Підвищення конкурентоздатності прикордонних територій» увійшло 8 проектів за участю волинських учасників вартістю дофінансування 5,3 млн. євро. За ці кошти у Луцьку зроблять реконструкцію зоопарку, збудують новий корпус для санаторію «Пролісок» та 3 км водогону в місті  Володимир-Волинський.

Згідно з пріоритетом другого рівня «Покращення якості життя» на Волині втілюватимуть два проекти вартістю дофінансування 3,78 млн. євро. Це: каналізування Шацька та закупівля обладнання для волинських правоохоронців.

Найбільше – 11 проектів - реалізовуватимуть в області за пріоритетом третього рівня - «Інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад». Тут доля волинських учасників становить 2,62 млн. євро. За ці кошти закуплять обладнання Любомльській центральній районній лікарні для виявлення ранньої стадії раку, Луцькій міській клінічній лікарні - реанімобіль, а Михлинська сільська рада Горохівського району реконструює місцевий клуб.

версія для друку