українська російська англійська
У медзакладах Дніпропетровщини впроваджено єдиний електронний реєстр пацієнтів
20.11.2012 | 14:30
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

З метою підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, а також для достовірності статистичної інформації на Дніпропетровщині в лікувально-профілактичних закладах із вересня 2012 року розпочалося впровадження єдиного електронного реєстру пацієнтів. На сьогодні в електронній базі даних зареєстровано вже близько 370 тис. осіб.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України «Про затвердження Тимчасового порядку ведення електронного реєстру пацієнтів Вінницької, Дніпропетровської, Донецької областей та міста Києва» на Дніпропетровщині у Центрах первинної медико-санітарної допомоги впроваджуються заходи щодо ведення електронного реєстру пацієнтів.

«Електронна система ведення реєстру пацієнтів – сучасний підхід до надання високоякісної медичної допомоги, який застосовується в багатьох країнах світу. Переваги саме електронного методу збору та зберігання інформації можуть оцінити як медики, так і самі пацієнти. Ми вже маємо досвід електронної реєстрації пацієнтів з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою тощо. Завдяки єдиній електронній базі громадяни зможуть звертатися до медичного закладу будь-якого міста України незалежно від місця реєстрації. В електронній системі зберігатиметься інформація про призначені лікарські засоби та необхідність у забезпеченні пацієнтів пільговими медикаментами», - сказала заступник начальника головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

За дорученням Міністерства охорони здоров для лікувально-профілактичних закладів України був розроблений програмний продукт «УкрМедСофт: поліклініка». Це сертифікований продукт, за яким проводиться внесення пацієнтів до електронного реєстру.

У вересні 2012 на базі Дніпропетровського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики було створено навчальний центр з питань впровадження електронного реєстру пацієнтів. Медичні працівники, які відповідальні за ведення реєстру у Центрах первинної медико-санітарної допомоги, вже пройшли навчання.

Наразі для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини вже придбано 794 одиниці комптерної техніки та в усіх 53 Центрах первинної медико-санітарної допомоги встановлено комп`ютерну програму «УкрМедСофт: поліклініка».

Електронний реєстр є єдиною інформаційною системою збирання, реєстрації, зберігання, оновлення, використання відомостей про пацієнта та отриману ним медичну допомогу.

Медичні працівники лікувально-профілактичних закладів вносять до реєстру:

прізвище, ім`я, по батькові пацієнта;

стать пацієнта;

дату народження;

групу крові та резус-фактор;

місце народження особи;

місце проживання;

місце роботи;

серію і номер паспортного документа (свідоцтва про народження – для осіб, які не досягли 16-річного віку);

номер і серію пільгового посвідчення, пільгову категорію, групу інвалідності (для пільгових категорій населення);

дані про лікувально-профілактичний заклад, де пацієнту надана медична допомога;

вид наданої пацієнту медичної допомоги;

найменування лікарських засобів, що закуплені для лікування пацієнта за рахунок державного та місцевих бюджетів;

згоду пацієнта на обробку персональних даних за встановленою Міністерством охорони  здоров формі.

«Реєстрація та внесення до електронної бази особистих даних відбувається тільки за особистої письмової згоди пацієнта. Відмова особи від внесення її даних до реєстру  ні в якому разі не означає, що медична допомога в амбулаторіях Центрів первинної медико-санітарної допомоги буде надаватися в не повному обсязі», - сказала заступник начальника головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

Медичні заклади, що володіють електронним реєстром, забезпечують захист персональних даних пацієнтів згідно з законами України «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Наразі електронною базою даних забезпечуються Центри первинної медико-санітарної допомоги та згодом усі лікувально-профілактичні заклади області перейдуть на електронне ведення реєстру пацієнтів.

версія для друку