українська російська англійська
Держмитслужба: Перспектива спільного контролю на українсько-російському кордоні стає реальністю
20.11.2012 | 14:53
Прес-служба Державної митної служби

Перспектива спільного контролю на українсько-російському кордоні стає реальністю. Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав Федеральний закон про ратифікацію відповідної Угоди російською стороною. Угода вступить в дію після обміну інформацією по дипломатичних каналах.

Нагадаємо, за ініціативою Державної митної служби України протягом 2010-2011 років було підготовлено Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні.

Мета Угоди - виконання домовленостей, досягнутих у 2010 році під час робочих зустрічей Президента України Віктора Януковича і Президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва стосовно укріплення українсько-російського співробітництва в економічному та гуманітарному блоках.

18 жовтня 2011 року зазначена Угода була підписана урядами України та Російської Федерації.

13 січня 2012 року Угоду ратифіковано Верховною Радою України.

За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Президента Російської Федерації, 12 листопада 2012 року Президентом Російської Федерації підписано Федеральний закон про ратифікацію Угоди російською стороною.

Практична реалізація цієї угоди дозволить створити найбільш комфортні умови для громадян не тільки України та Російської Федерації, а також інших країн під час перетину ними українсько-російського державного кордону.

Адже вона передбачає лише одну зупинку для митно-прикордонного контролю відповідними службами обох країн на території однієї з держав.

Відповідно значно скоротиться час перетину кордону.

З метою реалізації Угоди протягом 2012 року представники Держмитслужби України брали активну участь у підготовці низки міжнародних документів.

Зокрема, українською стороною підготовлено проект Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації, яким буде визначено перелік пунктів пропуску для запровадження спільного контролю на українсько-російському державному кордоні.

Пріоритетним є «Дяково – Куйбишево», по якому вже підготовлено проекти всіх необхідних документів.

На сьогоднішній день також опрацьовується питання запровадження спільного контролю в наступних пунктах пропуску: «Плетенівка – Шебекіно», «Катеринівка – Крупець», «Новоазовськ – Весело-Вознесенка», «Успенка – Матвєєв Курган», «Грем'яч – Погар», «Гоптівка – Нєхотєєвка», «Юнаківка – Суджа», «Мілове – Чертково», «Танюшівка – Ровеньки», «Покровка – Колотилівка», «Крим – Кавказ», а також у пасажирських поїздах під час руху між станціями Іловайськ і Станція Успенка.

 

версія для друку