українська російська англійська
За підтримки ДІУ відкрито першу чергу житлового комплексу "Міністерський"
20.11.2012 | 15:33
Прес-служба Державної іпотечної установи

19 листопада відбулося урочисте відкриття житлового комплексу «Міністерський» (м. Київ, Оболонський район, вул. Кондратюка,1). Комплекс було побудовано за фінансової підтримки Державної іпотечної установи у рамках реалізації програми фінансування добудови житла. На ці цілі установа спрямувала 32 млн. гривень.

У заході взяли участь:  Голова правління  ДІУ -  Валентин  Рибачук, директор компанії-забудовника «Енергополь – Україна» - Тетяна  Семенкова,  Голова правління банка-партнера «Укргазпромбанк» - Ігор Грицак, представник польських соінвесторів - Даріуш Шиманськи та нові власники  квартир.

«Дана подія має величезне соціальне значення.  Завдяки плідній співпраці всіх учасників цього проекту, побудовано найсучасніший, якісний житловий комплекс. А це надасть можливість ще 540 родинам отримати власне житло. На цьому конкретному прикладі, ми бачимо, що держава, забудовники, інвестори та банкіри можуть плідно працювати в одній команді», - зазначив під час промови Валентин Рибачук.  Підсумовуючи Голова правління ДІУ зазначив, що таких подій повинно відбуватися якомога більше, тому що це ще один крок до вирішення одного із найголовніших питань – житлового.

За словами польського інвестора Даріуша Шиманськи, «Державна іпотечна установа у 2011 році надала пільговий кредит забудовнику через банк-партнер на добудову житлового комплексу, завдяки чому побудовано найсучаснішу котельню та добудовано інфраструктурні об’єкти». «ДІУ надала змогу використати дешевий кредитний ресурс на забезпечення власників житла теплом та світлом за найвищими європейськими критеріями», - сказав Даріуш Шиманськи.

Він додав, що дуже добре, що в Україні є Державна іпотечна установа, яка допомагає забудовникам будувати якісне житло: « Було б дуже добре, якщо б в Польщі працювала організація аналогічна ДІУ, але, на жаль, такої поки немає».

Підтримана державою, компанія – забудовник «Енергополь – Україна» добудувала 26 поверховий житлово-офісний  комплекс у заплановані строки.

«Державна іпотечна установа надала нам дешевий, довгостроковий кредит на розвинення комунікацій, ці інвестиції спрямовано у потрібне русло, тому що мешканці отримали чи не найсучаснішу інфраструктуру в Україні», - зазначила директор «Енергополь – Україна» Тетяна Семенкова.

Вона додала, що використовуючи у тому числі пільгові іпотечні кредити, вже 100 сімей придбали квартири  1-ї черги житлового комплексу «Міністерський».

За словами начальника управління зв’язків з громадськістю ДІУ Ганни Волобуєвої, «за програмою підтримки  добудови житла, Державна іпотечна установа вже профінансувала 26 об’єктів на суму майже 700 млн. гривень. На черзі - введення в експлуатацію ще 12 багатоповерхівок,  а це близько 200 тисяч квадратних метрів житла для громадян».

версія для друку