українська російська англійська
МОНмолодьспорту: Вступна кампанія-2013 повинна бути організована на високому рівні
20.11.2012 | 16:34
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Найголовніше для організаторів вступної кампанії – не знищити бажання дитини далі вчитися у вибраному вищому навчальному закладі. На цьому наголосив сьогодні Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма під час регіональної наради-семінару з питань організації та проведення вступної кампанії 2013 року у ВНЗ І-IV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування.

Перший заступник Міністра поінформував про перебіг цьогорічної вступної кампанії, підсумки зарахування на навчання до вищих навчальних закладів та недоліки.

«Уперше у 2012 році було запроваджено у повному форматі Єдину державну електронну базу з питань освіти, за допомогою якої вступники могли подати електронну заяву на вступ. За всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями у системі було зареєстровано майже 2 млн. 40 тис. заяв вступників. Відповідно до Умов прийому, кожен вступник міг подати заяви на вступ до п’яти вищих навчальних закладів і в кожному – на три напрями підготовки. Саме цим пояснюється така кількість заяв», - зазначив Євген Суліма.

За його словами, на консультативний телефон Міністерства звернулося понад 4310 осіб (у 2011 році – понад 1700), до Приймальні громадян звернулося 133 особи. В інформаційній системі «Конкурс» зафіксовано рекордну за всі останні роки кількість переглядів сторінок вищих навчальних закладів – понад 122 млн. Всього в системі «Конкурс» за час вступної кампанії ідентифіковано 1817 населених пунктів. Кількість постійних відвідувачів системи «Конкурс» становила понад 8 млн. 662 тис. осіб.

Також Євген Суліма зазначив, що незважаючи на роботу, яку Міністерство провело щодо збільшення обсягу державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою у 2012 році, низка ВНЗ не змогла скористатися нагодою, що надала їм держава. Причинами невиконання доведеного обсягу державного замовлення вищими навчальними закладами стало, головним чином, необґрунтоване подання керівниками пропозицій щодо обсягу прийому без урахування реальної демографічної ситуації у регіонах.

За словами Першого заступника Міністра, під час вступної кампанії 2012 року органами прокуратури перевірено роботу приймальних комісій 66-ти ВНЗ усіх форм власності та підпорядкування. Виявлено порушення прав вступників пільгових категорій, під час відрахування студентів, переведенні їх з контрактної форми навчання на безоплатну, незаконне збільшення розміру оплати за навчання, невиплати стипендії та її індексації. За одержання хабарів за сприяння у зарахуванні до навчальних закладів, успішному складанні заліків та іспитів прокурорами Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Тернопільської та Харківської областей порушено 9 кримінальних справ. За вчинення корупційних правопорушень притягнуто до адміністративної відповідальності чотирьох посадових осіб вищих навчальних закладів у Дніпропетровській, Кіровоградській та Полтавській областях. За результати перевірки Міністерством освіти і науки, молоді та спорту низці ректорам оголошено догани та попереджено про персональну відповідальність щодо дотримання законодавства про вищу освіту.

Окремо Євген Суліма попередив керівників вищих навчальних закладів всіх форм власності та підпорядкування про персональну відповідальність за порушення порядку та строків внесення даних до Єдиної електронної бази з питань освіти.

За словами Першого заступника Міністра, важливими завданнями вступної кампанії 2013 року є: комплектація приймальних комісій кваліфікованими компетентними працівниками та створення комфортних умов для роботи приймальних комісій, забезпечення їх необхідним технічним обладнанням та інформаційними ресурсами.

Євген Суліма також наголосив не лише на створенні умов для роботи комісій, а й в першу чергу для абітурієнтів та їхніх батьків.

Окрім того, Перший заступник Міністра наголосив на недопущенні проведення додаткових вступних випробувань у ВНЗ, за винятком випадків, передбачених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України; випадків здійснення прийому на напрями підготовки і спеціальності без наявності ліцензії, перевищення ліцензованих обсягів підготовки, визначених для ВНЗ; відмови у прийомі заяв та документів від осіб, які претендують на зарахування відповідно до законодавства поза конкурсом.

Зазначимо, що такі регіональні наради-семінари з питань організації і проведення вступної кампанії 2013 року у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування проводитимуться МОНмолодьспортом 21.11.2012 у Донецьку (для представників Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької областей) та Одесі (для представників Одеської, Миколаївської, Херсонської області, АР Крим, м. Севастополь), 22.11.2012 у Харкові (для представників Харківської, Полтавської, Сумської областей) та Львові (для представників Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької, Тернопільської областей).

версія для друку