українська російська англійська
У Сумській області зросла кількість охочих створити прийомну родину
20.11.2012 | 17:50
Сумська ОДА

У Сумській області зберігається тенденція до збільшення кількості охочих створити прийомну родину. На цьому наголосив заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Едуард Глоба.

З бажанням отримати інформацію про умови створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу та безпосередньо взяти на виховання дітей за 9 місяців цього року до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону звернулися 40 осіб та 48 сімей.

На основі рекомендацій, виданих за результатами чотириденного тренінгу, до єдиного банку даних потенційних прийомних батьків і батьків-вихователів цього року внесено 18 осіб та 28 сімей.

«Не всі отримують відповідні рекомендації, адже ми враховуємо умови проживання та індивідуальні характеристики кандидатів у прийомні батьки», – додав Едуард Глоба.

Від моменту створення прийомної сім’ї чи ДБСТ і до того часу, коли дітям виповнюється 18 років, працівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід, який має на меті полегшити процес адаптації дитини у новій родині, реалізувати її права та організувати належне виховання.

Крім того, 1 раз на 2 роки прийомні батьки проходять додаткове навчання за участю фахівців з педагогіки, психології та медицини. Цього року у тренінгах для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу взяли участь 52 особи. Ще 35 батьків відвідують курси цими днями.

версія для друку