українська російська англійська
До міліції добровільно здали понад 3 тисячі одиниць зброї
20.11.2012 | 19:34
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Під час місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, який проводиться за ініціативою МВС, до органів внутрішніх справ добровільно вже здано 3011 одиниці вогнепальної зброї (181 вогнепальної зброї військового призначення, 253 нарізної мисливської, 2324 – гладкоствольної, 159 холодної, 43 саморобної та 152 одиниці іншої зброї).

При проведенні місячника працівниками міліції було вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію незаконному зберіганню та розповсюдженню зброї і вибухівки, спецзасобів, їх використанню у злочинних цілях та не за призначенням. Також проводилася роз'яснювальна робота серед населення щодо існуючих норм законодавства України стосовно звільнення їх від кримінальної відповідальності при добровільній здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів і спеціальних засобів.

У ході підготовчого етапу з 20 по 31 жовтня 2012 року основні зусилля спрямовувалися на доведення до населення через ЗМІ інформації про правові наслідки незаконного зберігання, використання зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та порядок їх здачі до органів внутрішніх справ.

Вжиті агітаційні та роз'яснювальні заходи сприяли тому, що до органів внутрішніх справ за два тижні проведення зазначених заходів населенням добровільно здано 3011 одиниць вогнепальної зброї. Крім того, громадянами здано 2015 одиниць спеціальних засобів, у тому числі 1812 газових пістолетів, револьверів та 203 пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами.

Так, на початку листопада до Долинського РВ УМВС України в Кіровоградській області місцева жителька добровільно здала пістолет-кулемет МР-40 (Шмайсер), який вона знайшла на присадибній ділянці своєї дачі, розташованій в одному з селищ Долинського району.

До Червоноградського МВ ГУМВС України у Львівській області звернувся місцевий мешканець, який добровільно здав карабін „Маузер", калібру 7,92 мм, який він знайшов при демонтажі будинку в Сокальському районі.

До органів міліції здано також 32 тисячі 184 шт. різних боєприпасів до вогнепальної зброї та понад 0,9 кг вибухових речовин, 97 снарядів, 20 мін, 26 гранат та 4 запали.

До чергової частини Дзержинського МВ ГУМВС України в Донецькій області чоловік добровільно здав вибухову речовину вагою 0,28 кг, яку він знайшов на породному відвалі однієї з шахт.

Завдяки вчасному реагуванню з початку проведення місячника від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів відповідно до ч. З ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України фактично звільнено 254 громадянина, які добровільно здали зброю, боєприпаси та вибухівку до органів внутрішніх справ.

Результати проведення органами внутрішніх справ місячника добровільної здачі зброї свідчать про позитивний вплив таких заходів на оперативну обстановку в державі.

Разом з тим Міністерство внутрішніх справ звертає увагу, що громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що місячник добровільної здачі зброї триватиме до 1 грудня 2012 року.

 

версія для друку